LAT: M. Civinskas pagrįstai nuteistas už nužudymą Palangoje prieš 17 metų

LAT: M. Civinskas pagrįstai nuteistas už nužudymą Palangoje prieš 17 metų

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino, kad daugiau nei dešimtmetį nuo teisėsaugos slapstęsis Marius Civinskas pagrįstai nuteistas kalėti dėl jaunuolio nužudymo, įvykdyto prieš 17 metų Palangoje, vykstant konfliktui tarp dviejų jaunimo grupių.

2006 metų balandį Palangoje per konfliktą žmogų nušovusiam, tuomet 23-ejų, M. Civinskui Klaipėdos apygardos teismas skyrė dešimt metų kalėjimo ir nurodė atlyginti žalą nužudytojo artimiesiems. Vėliau šį nuosprendį paliko galioti Apeliacinis teismas. Nuosprendžius kaltininkas išgirdo būdamas beveik 40-ties metų.

Nuteistasis kreipėsi ir į LAT, šio teismo teisėjų kolegija trečiadienį konstatavo, kad M. Civinskas, turėdamas užtaisytą ginklą ir dalyvaudamas priešiškai nusiteikusių, anksčiau jau muštynėse dalyvavusių jaunuolių konflikte, suvokė pavojingą savo veiksmų pobūdį.

„Išsitraukdamas ginklą ir iššaudamas, kai šalia yra grupė fiziškai konfliktuojančių (besimušančių) žmonių, nuteistasis numatė, kad dėl tokio jo veikimo gali atsirasti Baudžiamajame kodekse nustatytų padarinių, ir nors jų nenorėjo, sąmoningai leido jiems atsirasti, t. y. nors nesiekė ir nenorėjo nužudyti žmogaus, tačiau nušovė nukentėjusįjį“, – paskelbė teismas.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Palangiškis M. Civinskas 13 metų slėpėsi Airijoje, tačiau 2019 metais užsienyje buvo sulaikytas ir suimtas. Vyras buvo įtrauktas į Europoje ieškomiausių asmenų sąrašą, policija nurodė, kad jis buvo žinomas „Gango“ arba „Gangrieliaus“ pravarde.

Bylos duomenimis, 2006 metų pavasarį automobilių vairavimo aikštelėje Palangoje aiškinantis tarpusavio santykius vyras vieną kartą šovė į nugarą savo draugui, šis dėl krūtinės ląstos sužalojimo ir kairiojo plaučio pažeidimo netrukus Palangos ligoninėje mirė.

Nustatyta, kad nužudytasis sužalotas medžiokliniu šautuvu, šauta iš labai artimo atstumo.

M. Civinskas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo nukentėjusysis, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos.

Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, kad gali būti neteisingai apkaltintas.

Bylą pirmąja instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, įvertinęs kaltinamojo ir visų teisiamajame posėdyje apklaustų liudytojų parodymus, nustatė, kad įvykio dieną išsiaiškinti dėl boulinge kilusio konflikto susitiko dvi jaunuolių grupės.

Vieną jaunuolių grupę sudarė M. Civinskas, jo nušautas draugas ir dar vienas bičiulis, kitą jaunuolių grupę sudarė šeši jaunuoliai. Nors kaltinamasis teigė, kad konflikte dalyvavo nenustatytas skaičius asmenų ir bet kuris iš jų galėjo nušauti jo draugą, tačiau teismas tokius kaltinamojo parodymus atmetė kaip visiškai nekonkrečius ir vertino kaip jo pasirinktą gynybos poziciją.

Teismas iš kaltinamojo priteisė nužudytojo motinai 15 tūkst. eurų neturtinės žalos, seserims – po 5 tūkst., dukrai – 10 tūkst., taip pat priteisė po 1,8 tūkst. eurų turtinės žalos seserims ir 17,4 tūkst. turtinės žalos (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.

Ingrida Steniulienė, BNS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Marius Civinskas Palanga nužudimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924