Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį

Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo diskusijoje su Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniais ir edukacijoje su Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais.

Pokalbyje su mokiniais pirmoji ponia pabrėžė, jog muziejai, kaip vieni pagrindinių kultūros židinių ir istorinės atminties vietų, turi būti atviri kiekvienam bendruomenės nariui.

„Muziejus gali būti vienas iš flagmanų, griaunančių visuomenėje dar gajas stigmas apie žmones su psichikos ar proto negalia. Dažni stereotipai užveria duris galimybei vienam kitą geriau pažinti, augina tiek žmonių su negalia, tiek jų artimųjų nepagrįstas baimes eiti į kultūros erdves. Įtrauktis ir atvirumas turi būti abipusiai. Vieni turi būti atviri ir priimti kiekvieno kitoniškumą, kiti – nebijoti to kitoniškumo parodyti“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį, nuotrauka-1

Pirmoji ponia pasidžiaugė, jog Palangos gintaro muziejus stengiasi ne tik pritaikyti infrastruktūrą individualių poreikių turintiems asmenims, bet ir skiria didelį dėmesį darbuotojų, gidų bei edukatorių kompetencijų ugdymui ir pasirengimui dirbti su negalią turinčiais žmonėmis, siekiant jų integracijos į visuomenę ir visavertį gyvenimą.

Pasak D. Nausėdienės, muziejaus vykdomos edukacijos – ne tik pažinimo ir mokymosi priemonė, bet ir vienas efektyvių būdų muziejaus erdves atverti visai bendruomenei, padaryti jį savą tiek patiems mažiausiems, tiek vyriausiems, tiek žmonėms su negalia, tiek pasižymintiems ypatingais gebėjimais.

Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį, nuotrauka-2

„Edukacija yra puiki priemonė, ypač jauniems ir kūrybingiems žmonėms, atrasti save savanorystėje, dalintis patirtimi ir žiniomis su bendraamžiais bei aplinkiniais. Šiose veiklose turtėja ir auga abi pusės: ir besimokantis, ir mokytojas. Su gilesniu žinojimu apie mūsų visuomenės įvairovę, apie tinkamas pagalbos ir bendravimo formas menas ir kultūra gali ir turi tapti visiems prieinami, suprantami bei puoselėjami“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Edukacijoje su Sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais iš organinių medžiagų – gintaro ir medžio – buvo kuriami vėriniai, apyrankės, kiti dekoratyviniai dirbiniai.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė Palangos gintaro muziejus Stasio Vainiūno meno mokykla auklėtiniai diskusija Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932