Palanga švenčia – pasitinka 770-ąjį gimtadienį

Palanga švenčia – pasitinka 770-ąjį gimtadienį

Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – šiais metais vietos gyventojus ir svečius džiugins ypatingais renginiais – miestas švenčia 770 metų jubiliejų. Ta proga visus metus kurorte, be jau tradicinių, vyks įvairūs kultūriniai, sporto renginiai, plenerai, konkursai, edukacijos.

Palangos vardas pirmą kartą 1253 m. balandžio 5 d. buvo paminėtas istoriniuose šaltiniuose – Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Šiemetinį, jubiliejinį, Palangos gimtadienį džiugiai pažymės ne tik miesto kultūros, švietimo įstaigos, bet ir visi kurorto gyventojai, o kartu apie vieno iš seniausių šalies miestų 770-metį norima pranešti visos Lietuvos gyventojams ir užsienio turistams. Tad jau įvažiuojant į Palangą visus atvykstančius pasitinka šventinis, 770-mečiui skirtas, Palangos ženklas. Netrukus Palangos simboliais pasidabins visas kurortas. „Tiek jubiliejinis miesto ženklas, tiek ir netrukus kurortą papuošiantys Palangos simboliai kiekvienam – ne tik vietos bendruomenei, bet ir kurorto svečiams – visus metus primins, jog šie metai Palangai yra ypatingi. Balandžio 5-oji oficialiai laikoma Palangos miesto įkūrimo data, tad šiais metais jubiliejinį, 770-ąjį miesto gimtadienį minime šventinių renginių gausa“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.

Istorinių, ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbių Palangos istorijos datų pastaruoju metu yra ne viena – vos prieš dvejus metus, 2021 m. kovo 30 d., minėta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-metų sukaktis. „Simboliška, kad šias dvi svarbias datas – Palangos grąžinimo Lietuvai dieną bei miesto gimtadienį – skiria visai nedaug laiko – vos savaitė“, – atkreipė dėmesį R. Trautmanas.

Siekiant paminėti šias abi datas, dar prieš 19 metų kilo bendruomenės iniciatyva (iniciatyvos autorius – Palangos miesto garbės pilietis Vitalis Bernardas Litvaitis) laikotarpį nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. skelbti Palangos savaite ir ta proga kasmet organizuoti kultūrinių renginių ciklą „Palangos dienos“. „Tad nuo 2014 metų, pirmųjų „Palangos dienų“, į šiuos renginius kasmet įtraukiama visa kurorto bendruomenė. Ne išimtis ir šie metai – renginių ciklo „Palangos dienos“ metu vyks vaikų kūrybinių darbų paroda, 3D filmo „Palangos istorijos“ pristatymas, edukacija „Jei būčiau burmistras“, kiti renginiai. Jų metu, žinoma, ypatingas dėmesys bus skiriamas Palangos 770-mečiui“, – sakė R. Trautmanas. Visą šventinę savaitę miesto gyventojai, įstaigos ir organizacijos kviečiami savo pastatų fasadus padabinti Palangos miesto vėliavomis.

Be renginių ciklo „Palangos dienos“, šiais metais numatyta ir daugiau renginių, skirtų jubiliejiniam Palangos gimtadieniui. Tarp jų – profesionalių akmens skulptorių pleneras-simpoziumas, organizuojamas žinomo skulptoriaus Liutauro Griežės, taip pat – tarptautinis renginys – kūrybinės grupės „Mostas“ ir Jūrmalos dailininkų pleneras. Visą vasarą bei rugsėjį Birutės parke vyks lauko paroda „Istorijos langai“, organizuojama Lietuvos dailės muziejaus, o rudenį kurorte bus rengiama istorinė konferencija ir paroda „Gintaras modernioje Lietuvoje: paveldas ir dabartis“. Bus ir daugiau Palangos 770-mečiui skirtų renginių, iš kurių bene svarbiausias – birželio 3 d., Kurorto šventės metu, vyksiantis šventinis koncertas „Palangai 770“, kurio metu žiūrovai išvys ne vieną scenos žvaigždę.

Palangos jubiliejus – 770-metis – bus atspindimas ir visų tradicinių miesto renginių metu.  Vienas iš jų – pavasarį vyksianti įspūdinga Jurginių šventė, kuri yra įtraukta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo registrą. Jurginės Palangoje atspindės senąsias mūsų tradicijas, istorinę praeitį, menančią senus laikus, netgi pirmąjį Palangos vardo paminėjimą. Vasarą pasitiksime su Kurorto švente, kurios metu Palangos 770-mečiui taip pat bus skiriamas ypatingas dėmesys. Rudenį vyksiančio tarptautinio folkloro festivalio „Palangos miestely“ metu irgi bus nepamirštas ypatingas, jubiliejinis miesto gimtadienis. “Ši svarbi data įvairiomis formomis atsispindės kiekviename kurorto renginyje, miesto puošyboje viešosiose erdvėse, turistams siūlomuose suvenyruose. Norime, kad šiais metais visi, atvykę į Palangą, matytų bei jaustų – miestas švenčia“, – sakė R. Trautmanas.

Palanga 770 gimtadienis Palangos jubiliejus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93