Į Baltijos bangas savaitgalį nėrė šimtai sveiko gyvenimo būdo entuziastų

Į Baltijos bangas savaitgalį nėrė šimtai sveiko gyvenimo būdo entuziastų

Ledinių maudynių mėgėjų skaičius šią žiemą tradiciškai auga – į eketes vis drąsiau lipa ne tik nemažą patirtį turintys ruoniai, bet ir pirmą kartą šį grūdinimosi būdą norintys patirti žmonės. Vieniems tai – įprastas grūdinimosi ritualas, kitiems – metų iššūkis, būdas atsikratyti baimių, dar kitiems – smagi pramoga būryje sveikai gyvenančių bendraminčių.

Sveikai gyvenančių žmonių bendruomenė auga

Į Baltijos jūros bangas šeštadienį, stebint daugybei susirinkusių žiūrovų, niurktelėjo per 300 ledinio vandens entuziastų. Šeštadienio ryto oras, gąsdinęs šlapdriba ir stipriu vėju, prie jūros sveikuolius pasitiko skaisčia saule ir nuostabiomis ledinės jūros bangomis. Kaip ir kasmet, nugalėti baimes, išbandyti savo galimybių ribas, pasisemti puikios nuotaikos ir pasikrauti energijos bei sveikatos, į Palangą suvažiavo sveikuoliai iš daugelio Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Elektrėnų, Alytaus, Tauragės, Kupiškio, Utenos, Širvintų, Neringos, Molėtų, Ukmergės, Plungės ir kt. 

Į jūrą drąsiai nėrė ir dešimtys mažamečių sveikuolių vaikų, kurie grūdinami nuo pat ankstyvos vaikystės.

„Nuotaika, kaip visada buvo puiki! Tiek besimaudantys, tiek palaikantys, visi be išimties buvo nusiteikę geranoriškai, bendrystės jausmas tvyrojo ore. „Palangos ruoniai“ – nuostabi galimybė visiems bendraminčiams susitikti vienoje vietoje, pasidžiaugti augančia sveikuolių bendruomene, susipažinti ir palaikyti vieni keni kitus savo veikloje. Taip pat šios maudynės buvo 24-oji ledinio iššūkio, vykstančioje visoe Lietuvoje, diena.

Beveik kiekviename mieste yra grupelės žmonių, žiemą besigrūdinančių eketėse, organizuojančių ledinių maudynių renginius, buvo puiki proga susitikti ir pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos, kad sveikai gyvenantys žmonės – laimingi žmonės”, - puikiai pavykusiu sveikuolių susitikimu džiaugėsi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas.

„Palangos ruonių“ šventė vyksta rekordiškai ilgai – 29 metai

1987 m. surengtos pirmosios parodomosios naujametinės karnavalines maudynės žiemą Palangoje. Organizatorių kviesti svečiai buvo „užkietėję“ ruoniai, galėję ilgai plaukioti lediniame vandenyje, lietuviams tai neatrodė taip patrauklu, kad prisijungtų daugiau dalyvių. Tuomet išsimaudė 15 dalyvių, žiūrovų buvo apie 200. 

1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1000, 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“. 

Ledinių maudynių renginiai dar vyks

Vasario 16 d. ne viename mieste vyks šios šventės minėjimas maudantis lediniame vandenyje demonstruojant tautos ištvermę ir susitelkimą. Radviliškis ruošiasi didžiausioms ledinėms maudynėms Šiaurės Lietuvoje šiai progai paminėti. Tokia iniciatyva yra gavusi LR prezidento apdovanojimą. 

Žaliųjų ežerų eketės bendruomenė Vilniuje šią šventę taip pat visuomet mini netradiciškai, išpjaudami ežere Lietuvos formos eketę. 

Vasario 25 d. gausus būrys ledinio vandens mėgėjų dalyvaus draugiškose 25 m. eketės varžybose Trakuose, ant Galvės ežero. Šiuo metu yra užsiregistravę apie 200 dalyvių įvairiose amžiaus grupėse.

Daugiau informacijos apie ledinius renginius galima rasti Lietuvos sveikuolių sąjungos puslpayje www.sveikuoliai.lt arba Facebook puslapyje „Lietuvos sveikuolių sąjunga“.

Sigita Labutienė,

Palanga Baltijos jūra sveikuoliai Palangos ruoniai Lietuvos sveikuolių sąjunga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93