Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje

Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje

Pasiilgote baleto? Vasario 1 d. (trečiadienį) 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro šokėjai pristato spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“, o vasario 4 d. (šeštadienį) 18 val. Palangos koncertų salėje – Baleto Gala koncertą.

Savaitgalį pradėtos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro artistų gastrolės Lietuvoje – jau antrosios po jų miesto išgyvento karinio antpuolio pradžios. Pernai pavasarį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro organizuotos pirmosios gastrolės padėjo profesionaliems ukrainiečių atlikėjams ir jų šeimoms ištrūkti iš bombarduojamo Charkivo, suteikė galimybę jiems saugiai repetuoti ir rengti pasirodymus, kuriuos įvertino ir pamilo lietuvių publika. Vėliau ukrainiečių trupė persikėlė į Slovakiją, iš kurios nuolat vyksta į koncertus Europos šalyse.

Klaipėdoje – pasaka apie Snieguolę

Šįkart į Lietuvą sugrįžo tik Charkivo teatro Baleto trupė. Įvairiuose Lietuvos miestuose ji rodys du skirtingus vaidinimus: įspūdingiausias baletų scenas pristatantį Baleto Gala koncertą bei spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Geraširdė Snieguolė, piktoji vien savimi besigrožinti pamotė ir miško tankmėje įsikūrę septyni maži keistuoliai – darbštūs ir draugiški, bet kiekvienas skirtingo būdo. Kaip su jais seksis sugyventi pamotės iš namų išvarytai ir nykštukų priglaustai Snieguolei? Ir kaip ją tokioje atokioje trobelėje sugebės atrasti ir nusižiūrėti gražuolis Princas?..

Puikiai brolių Grimų pasakos siužetą perteikiančiai lenkų kompozitoriaus Bogdano Pawlowskio muzikai, spalvingiems kostiumams ir išraiškingai Ukrainos artistų vaidybai neliks abejingi net patys mažiausi žiūrovai. Juk baletas – tai širdimi suvokiama šokio kalba, kuriai nereikia nei žodžių, nei vertimo!

„Snieguolė ir septyni nykštukai“ į Klaipėdos Žvejų rūmus atvyksta vasario 1 d. Spektaklio pradžia 18.30 val.  Bilietus platina www.bilietai.lt

Palangoje – scenos iš gražiausių baletų

„Don Kichotas“, „Korsaras“, „Graikas Zorba“ – šiuos ir kitus nemirtingus repertuaro šedevrus galėsite išvysti Baleto Gala koncerte, kurį pristatys jau pernai visoje Lietuvoje šokio gerbėjų pamilta temperamentingoji ukrainiečių trupė. Akį trauks lyriškos ir nuotaikingos baleto kompozicijos pagal W. A. Mozarto, R. Wagnerio, F. Chopino, Ch. W. Glucko, J. Strausso, A. Khachaturiano muziką, bus pristatyta ir daugelyje ukrainietiškų koncertų skambanti M. Skoryko „Melodija“.

Baleto Gala koncertas Palangos koncertų salės scenoje bus rodomas vasario 4 d. Spektaklio pradžia 18.00 val.  Bilietus platina www.kakava.lt

Daugiau informacijos apie ukrainiečių baleto gastroles Lietuvoje rasite interneto tinklalapyje www.opera.lt

Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-1 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-2 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-3 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-4 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-5 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-6 Charkivo šokėjų pasirodymai Lietuvos pajūryje, nuotrauka-7
Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras artistai gastrolės Lietuvoje Palanga Klaipėda spektaklis „Snieguolė ir septyni nykštukai“ Baleto Gala koncertas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,954