Šventė „Palangos stinta“ stebins ištobulintais žuvies patiekalų skoniais

Šventė „Palangos stinta“ stebins ištobulintais žuvies patiekalų skoniais

Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus vos dviem savaitėms, geriausi virtuvių meistrai jau žino, kuo vaišins į Palangą atvykusius svečius. Vasario 10-12 dienomis kurorto J. Basanavičiaus gatvė bei Jūratės ir Kastyčio skveras, galima sakyti, virs ilgiausiu šalyje žuvies restoranu po atviru dangumi – čia pakvips stinta.

Gausu skonių ir pramogų

Stintų šventė į Palangą gero skonio mėgėjus šiais metais sukviečia jau dvidešimtą kartą. Čia pramogautojams bus siūlomos keptos, virtos, marinuotos, kitais būdais paruoštos stintos, o taip pat jų laukia įspūdingas kermošius bei gausybė pramogų – linksmos varžytuvės, edukacijos, degustacijos, šokiai, koncertai ir kitos smagios veiklos.

Pramogautojai žino – šventėje „Palangos stinta“ nuobodžiauti tikrai nebus kada, ir alkanam namo neteks vykti, kadangi palangiškiai savo išmone ir profesionalumu nustebina ir tikrų tikriausius gurmanus.

Organizatoriai planuoja, kad jubiliejinės, dvidešimtosios, Stintų šventės metu, svečiams bus pasiūlyta iki 10 tonų įvairiais būdais ruoštos bei šviežios šios agurkais kvepiančios žuvies.

Lauke - skanesnė

Per dvidešimt šio žvejiško festivalio gyvavimo metų jau susiformavo tradicija ­– atvykus į Stintų šventę, būtina paragauti tiesiog po atviru dangumi iškeptos stintos ar išvirtos stintienės. Ir, kaip tvirtina virtuvės meistrai, lauke paruoštos stintos skonis tikrai skiriasi nuo tos, kurią pasigaminame savo virtuvėje. Ir tai lemia keletas priežasčių. Viena iš jų yra visiems puikiai žinoma – lauke valgyti visuomet yra skaniau. Tačiau ne mažiau svarbu ir virtuvės meistrų pasirengimas Stintų šventei – jau dvidešimt metų kasmet svečius vaišinantys šventės „Palangos stinta“ dalyviai yra puikiai „atidirbę“ receptus, tad žino, kaip paruošta stinta yra pati gardžiausia.

Žinoma, nenuginčijama lyderė kasmet išlieka šviežia kepta stinta, tačiau nuo jos mažai atsilieka marinuota, rūkyta ar vytinta stinta bei žuvienė. Be to, kiekviena Stintų šventėje dalyvaujanti viešojo maitinimo įmonė gerokai iš anksto apgalvoja, išbando, ir šventės metu svečiams pasiūlo savo „stintinių siurprizų“ – originalių patiekalų iš šios agurkais kvepiančios žuvies.

Kuršių stintienės ir Silkės kiemai

Originaliais žuvies skoniais bus galima pasimėgauti ir užsukus į Kuršių stintienės bei Silkių kiemus – tai tik kelios iš atrakcijų, siūlomų Stintų šventės svečiams.

Į Kuršių stintienės kiemą vilios gardūs kuršiškos stintienės kvapai. Šią stintienę pagal seną kuršių receptą, paveldėtą iš savo močiutės, virs kuršių palikuonys.

Silkės kieme bus galima paskanauti ne tik šios itin populiarios žuvies, bet ir jūros gėrybių – austrių. Taip pat, be žuvies ir jūros gėrybių. Čia bus siūloma ir daugiau originalių ir skanių valgių.

Baltijos regiono žuvies barbekiu meistrai

Savo išmonę Stintų šventės metu pademonstruos ir geriausi Baltijos regiono žuvies barbekiu meistrai – suvažiavę į Baltijos regiono žuvies barbekiu turnyrą, jie tiesiog smalsuolių akivaizdoje gamins originalius patiekalus, kurių vienas, pagal čempionato užduotį, būtinai bus iš stintos.  

Tad šis po atviru dangumi vykstantis Baltijos regionio žuvies barbekiu turnyras Stintų šventės metu bus vienas iš didžiausių naujų skonių ir originalių restoraninių patiekalų receptų šaltinis. Savo išmonę turnyre demonstruos geriausi žuvies grilio meistrai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Rekordinė paelija ir Gintarinė žuvienė

Šiųmetė „Palangos stinta“ svečiams pasiūlys ir naujovę – šventės metu bus siekiama Lietuvos rekordo. „Gaminsime didžiausią Lietuvoje paeliją su žuvimi ir jūros gėrybėmis bei virsime Gintarinę žuvienę. Iš viso planuojame paruošti pusantro tūkstančio porcijų bei siūlysime šių skanėstų įsigyti už paramos indėlį – skatinsime visus aukoti Palangos miesto partnerio Ukrainoje – Bučos – reikmėms“, – intrigavo Stintų ordino kancleris bei vienas iš Stintų šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Paskanauti šių patiekalų bus tikrai verta, kadangi turėsite galimybę ne tik padėti karo draskomai Ukrainai, bet ir paragauti maisto, kokio galbūt dar nė karto neturėjote burnoje. „Kas per patiekalas Gintarinė žuvienė? Tai – Stintų ordino sukurtas bei išmėgintas ypatingos žuvienės receptas, kuriame, be kitų ingredientų, naudojamas gintaras, o kaip prieskonis – išskirtinį kvapą ir skonį turinčios gintaro dulkės bei keletas lašelių specialaus „Gintarinio gėrimo“, – pasakojo N Stasiulis.  

Ši Gintarinė žuvienė Šilutėje vykusiame Žuvienės virimo čempionate yra laimėjusi čempionės titulą.  

Žuvies mugė

Žvejiško festivalio „Palangos stinta“ metu šurmuliuos ne tik Tautodailės, bet ir Žuvies mugė, kuriose šiais metais dalyvaus rekordinis skaičius žvejų – ne tik iš pajūrio, bet ir iš Rusnės, Kintų, Šilutės bei kitų miestų.

Žuvies mugės dalyviai į Palangą atsiveš savo rūkyklas, stintų kepimo įrangą ir, žinoma,  receptus, kaip gardžiausiai pagaminti žuvį, tad gero skonio mėgėjai tikrai nenusivils. Beje, Stintų šventės kermošiuje dalyvaus ir kulinarinio paveldo meistrai iš Latvijos – mūsų kaimynai pasiūlys paskanauti pagal latvių papročius pagamintos stintos.

Laikraštyje - receptai

Norintieji įsigyti šviežios stintos taip pat neliks nuskriausti – ką tik iš tinklų ištrauktos agurkais kvepiančios žuvelės įsigyti pasiūlys vietos žvejai. O kaip ją paruošti, taip pat nereikės sukti galvos – specialiai Stintų šventei organizatoriai išleis laikraštį „20 stintos bučinių“, kuriame, be šventės programos ir istorinės informacijos, bus pateikiami ir geri, išbandyti receptai, kaip įdomiai ir skaniai galima paruošti Stintų šventės metu įsigytą šviežią stintą.

„Laikraštyje bus pateikti populiariausi stintos receptai – kepta stinta, marinuota stinta ir stintienė. Norime, kad Stintų šventės svečiai neturėtų sukti galvos, kaip skaniai paruošti šią žuvį“, – sakė N. Stasiulis.

20-tas Žvejiškas festivalis „PALANGOS STINTA 2023“

Vasario 10-12 d.

 PROGRAMA

Jūratės ir Kastyčio skveras

Vasario 11 d.

8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos Palangos mero taurei laimėti ant jūros tilto

11.00 „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Vytauto ir Jūratės gatvių sankryžoje

12.00 „Palangos Stinta 2023“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, „Stintų Ordino“ riterių inauguracija

12.30 Stintų meškeriojimo varžybų Palangos mero taurei laimėti apdovanojimai

12.45 Baltijos regiono žuvies barbekiu turnyro Halinos Bovševič taurei laimėti atidarymas. Dalyvauja Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos komandos

13.00 – 18:00 Šventinis koncertas „20 STINTOS BUČINIŲ“. Koncertuos Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“, šokių grupė „Banguolis“, duetas iš Ukrainos Ivanna ir Olegas Padolsky,ansamblis „Jonis“, grupė „Kitava“, Jurga Šeduikytė

13.30 Naujo Lietuvos rekordo „Didžiausia paelija su žuvimi ir jūrų gėrybėmis“ fiksavimas ir ragavimas. Surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos Bučos miestui paremti

14.00 Žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, prie jūros tilto 

15.30 Baltijos regiono žuvies barbekiu turnyro Halinos Bovševič taurei laimėti dalyvių apdovanojimai

17.00 „Didžiosios Stintos“ palydos teatralizuota eisena nuo Nepriklausomybės aikštės iki Jūros tilto

18.00 „Didžiosios Stintos“ sudeginimo misterija „JŪROS DVASIA“, paplūdimyje prie Jūros tilto

MUGĖS ir KIEMAI

vasario 10-12 d.

ŽUVIES MUGĖ J. Basanavičiaus gatvėje

Pajūrio žvejai ir restoranai bei kavinės pateiks šviežios, agurkais kvepiančios, iškeptos, išrūkytos, vytintos stintos, gardžios žuvienės ir kitų žuvų skaniausius patiekalus

TAUTODAILĖS MUGĖ Vytauto gatvėje

Geriausių Lietuvos tautodailininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo mugė. Čia rasite gintarinių, metalinių, molinių, medinių, megztų, meduolinių ir kitokių stintų bei geriausius Lietuvos Tautodailės dirbinius ir kulinarinio paveldo gardumynus

AMATŲ KIEMAS Centrinėje aikštėje

Vyks interaktyvūs Lietuvos regionų amatų demonstravimai, edukaciniai užsiėmimai, įvairios varžytuvės bei viktorinos

ŽEMAITIŠKO KASTINIO IR KURŠIŠKOS STINTIENĖS KIEMAS J. Basanavičiaus g. 44

Unikalaus žemaitiško kastinio bei jo gaminimo subtilybių pristatymas, sūrių degustacijos.

Originalios senovinės kuršiškos stintienės pristatymas.

ŠEIMŲ ETNO PRAMOGŲ KIEMAS Kurhauzo aikštėje

Žvejosime, meškeriosime, gaudysime stintas, klamposime per pelkes, šokinėsime kojūkais, lenktyniausime klumpėmis ir varysime ratus, žaisime lazdomis ir virvėmis, mesime plunksnas, suksime vilkelius ir daug kitų įvairių tradicinių lietuvių liaudies individualių ir komandinių žaidimų ir rungčių, skirtų visai šeimai. 

SILKĖS IR HUMORO FESTIVALIO  KIEMAS J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje

Pristatomas Silkės festivalis. Čia žuvies patiekalai bus pagardinti sveiko humoro ir teisingos muzikos prieskoniais.

Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.

Renginys - viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje.

Šventė „Palangos stinta“ Palanga programa
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,936