Jadvygai Grikšienei ir Viačeslavui Tarasovui suteikti emeritų solistų garbės vardai

V.Tarasovas ir J.Grikšienė. DKFOTO nuotr.
V.Tarasovas ir J.Grikšienė. DKFOTO nuotr.

Sausio 18-ąją, prieš operą „Paryžiaus katedra“, pajūris pasitiko ypatingą, išskirtinį, istorinį įvykį – pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijoje buvo suteikti teatro emeritų garbės vardai. Ilgamečiai solistai – Jadvyga Grikšienė ir Viačeslavas Tarasovas – paskelbti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro emeritais solistais.

Laima Vilimienė ir Gytis Šimelionis. DKFOTO nuotr.
Laima Vilimienė ir Gytis Šimelionis. DKFOTO nuotr.

2018-ais gimęs sumanymas įgyvendintas tik šiemet dėl pasaulį purčiusių išskirtinių įvykių, tačiau meninės, kūrybinės ir pedagoginės veiklos pervertinti neįmanoma. „Nuoširdžiai dėkojame ilgamečiams Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistams, nepaprastai dosniai ir įtaigiai savo talentą dovanojusiems ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos gerbėjams. Su didele pagarba ir džiaugsmu Muzikinio teatro meno tarybos sprendimu apdovanojame emeritus. Esame dėkingi už jų atsidavimą savo profesijai, už reikšmingą indėlį į Muzikinio teatro istoriją“,- akcentavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Jadvyga Grikšienė. DKFOTO nuotr.
Jadvyga Grikšienė. DKFOTO nuotr.

Elegantiška, iš prigimties artistiška ir atrodo pasaulį savo plačia šypsena nušviečianti solistė Jadvyga Grikšienė darbui scenoje paskyrė daugiau nei keturis dešimtmečius: 1980–1987 m. dainavo Klaipėdos liaudies operoje, o nuo 1987 m. – Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Sukūrė daugiau kaip 40 vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose. Už nuopelnus teatro menui 2021 m. Jadvyga Grikšienė apdovanota „Padėkos kauke“.

Viačeslavas Tarasovas. DKFOTO nuotr.
Viačeslavas Tarasovas. DKFOTO nuotr.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Viačeslavas Tarasovas profesionalioje scenoje dainavo daugiau nei 50 metų. Rekordinis ir jo scenoje sukurtų vaidmenų skaičius – smarkiai daugiau nei 100. V. Tarasovas – pirmasis profesionalus solistas, atvykęs dainuoti į tuometinį Klaipėdos liaudies operos teatrą. Nuo 1982 m. jis buvo ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros lektorius. 

KVMT inf.

solistai Jadvyga Grikšienė Viačeslavas Tarasovas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras emeritų garbės vardai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939