KAM: ketvirtadienį bus sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai

KAM: ketvirtadienį bus sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai

Sausio 5 d., ketvirtadienį, bus sudaromas 2023 m. karo prievolininkų sąrašas, į kurį bus įtraukti konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai.

Nepriklausomų stebėtojų akivaizdoje juos atsitiktine tvarka atrinks kompiuterio programa. Iš viso į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3,8 tūkst. karo prievolininkų.

Karo prievolininkų sąrašo sudarymo pradžią inicijuos ir stebės krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, atsakingi Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

Siekiant užtikrinti procedūros skaidrumą, procesą stebės ir visuomenės atstovai. Po sąrašų sudarymo procedūros vyks spaudos konferencija apie karo prievolininkų kvietimą atlikti konstitucinę pareigą.

Į šaukiamųjų sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT), tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei galimybė pretenduoti į didesnes kaupiamąsias išmokas.

Studijuojantieji šalies aukštosiose mokyklose į sąrašą nebus traukiami, tačiau norintieji atlikti konstitucinę pareigą, galės stabdyti studijas tarnybos laikotarpiui arba studijuoti ir per tris metus baigti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ar tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Nepatekusieji į karo prievolininkų sąrašą dėl studijų ir per jas neatlikę karo tarnybos jaunuoliai gali būti šaukiami dar vienerius metus po studijų baigimo iki 26 metų amžiaus.

Merginos į karo tarnybą privaloma tvarka šaukiamos nebus, tačiau galės ją savanoriškai atlikti pasirinktu būdu.

Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama vasario pabaigoje.

Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt.

karo prievolininkų sąrašas kariuomenė jaunuoliai konstitucinė pareiga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,954