Klaipėdos pareigūnai pirotechnikos priemones ragina naudoti atsargiai ir atsakingai

Asociatyvi nuotr. / freepik.com nuotr.
Asociatyvi nuotr. / freepik.com nuotr.

Vis dažniau pasigirsta raginimų per šventes atsisakyti pirotechnikos priemonių naudojimo, kai kurie šalies miestai atsisakė naujamečių fejerverkų. Vis dėlto daug žmonių be jų Naujųjų metų sutiktuvių neįsivaizduoja. Klaipėdos pareigūnai ragina švęsti saugiai ir primena, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai – naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti. Būtina laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo, atsižvelgti ir į vėjo stiprumą, jo kryptį ir kt.

Pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petradas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius, ar perdarytus fejeverkus.

Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų, vietose, kurias savivaldybės paskelbia zonomis be pirotechnikos.

Policija kiekvienais metais gruodžio–sausio mėnesiais vykdo įvairias prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą pirotechnikos priemonių naudojimą ir užkardyti galimus pažeidimus, susijusius su prekyba jomis ar jų naudojimu. Deja, skaudžių nelaimių išvengti pavyksta ne visada. Klaipėdoje pernai metų šventiniu laikotarpiu, nuo 2021-12-01 iki 2022-01-10, pirotechnikos užtaisu buvo sužalotas vienas žmogus, 2020 –2021 m. tuo pačiu metu – nukentėjo taip pat vienas žmogus, o 2019 – 2020 m. – du asmenys. Šių metų gruodį Klaipėdos mieste užfiksuotas vienas pažeidimas – trys nepilnamečiai su savimi turėjo pirotechnikos priemonių, kurių dėl per jauno amžiaus negali turėti ir naudoti.

pirotechnikos priemonės Klaipėdos pareigūnai Naujieji metai fejerverkai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939