Štai kokios elektros ir dujų kainos laukia nuo sausio 1 d.

Štai kokios elektros ir dujų kainos laukia nuo sausio 1 d.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) paskelbė, kokie gamtinių dujų ir elektros energijos tarifai galios nuo 2023 m. buitiniams vartotojams.

VERT, atsižvelgdama į Energetikos ministerijos informaciją apie skirtas ir (ar) planuojamas valstybės biudžeto lėšas elektros energijos ir gamtinių dujų kainų augimo poveikio sušvelninimui elektros energijos ir gamtinių dujų vartotojams, tarifų tvirtinimą numato gruodžio mėn., kad juose būtų įvertintos Vyriausybės patvirtintos kompensacijos.

Planuojama UAB „Ignitis" gamtinių dujų kaina maistui gaminti (iki 300 m3/metus) jas naudojantiems (pirmos grupės) vartotojams nuo 2023-ųjų sausio mėn. su valstybės kompensacija siektų 1,40 Eur/m3 su PVM (be kompensacijos - 2,39 Eur/m3 su PVM), namų šildymui (iki 20 tūkst. m3per metus) dujas naudojantiems vartotojams (antros grupės) - 0,92 Eur/m3 su PVM (1,91 Eur/m3 su PVM), dar daugiau jų deginantiems (trečios grupės) - 0,88 Eur/m3 su PVM (1,87 Eur/m3 su PVM).

Planuojama UAB „Ignitis" vidutinė elektros energijos kaina buitiniams vartotojams visuomeniniame elektros tiekime nuo 2023 m. sausio 1 d. pritaikius kompensacijas - 28 ct/kWh su PVM.

Buitiniams vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomus elektros energijos tiekėjus, numatoma, kad būtų kompensuojama 28,5 ct/kWh su PVM galutinės elektros energijos kainos, bet ne žemiau kaip 28 ct/kWh su PVM.

Vartotojams galutinė elektros energijos kaina būtų sumažinta iki 28 ct/kWh su PVM, jeigu nepriklausomo tiekėjo pasiūlyta kaina yra 56,5 ct/kWh su PVM ir mažiau.

elektra dujos kaina
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,954