Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą

Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą

Giriame Palangą kasdien, sako projekto „Sveikai gyvenu” dalyviai, kurie šį rudenį įsiliejo į aktyvias profesionalios trenerės Danutės Jurgelienės vedamas sporto treniruotes palangiškiams mokytojams, moksleiviams ir pareigūnams. Savivaldos iniciatyvos, telkti bendruomenę, skatinti ją sveikai gyventi, parodė, kad ne žodžiais, o realiais darbais formuojamas energingo, aktyvaus, sveiką gyvenseną propaguojančio miesto įvaizdis. Projektą finansavo Palangos miesto savivaldybė, jo metu miesto bendruomenė buvo kviečiama į nemokamų treniruočių ciklą. 

Laukia  tęstinumo

Miesto veidą formuoja vis didėjantis miestiečių pasididžiavimas ir meilė savo aplinkai bei sukurta savita miesto aura. Inicijuojami projektai savivaldybėje suteikia gerų emocijų palangiškiams, vietos bendruomenei. Vasarą palangiškiai triūsia, pluša, priima poilsiautojus, tad atsipūsti, bei išlikti energingais, palaikyti sportišką fizinę formą yra būtina. Projekto metu palangiškiai mokytojai, moksleiviai ir pareigūnai sportavo kartu su  profesionalia sporto trenere Danute Jurgeliene. Vyko tikslingos fizinio aktyvumo treniruotės, sveikos gyvensenos mokymai, kartu ir linksmi, nuotaikingi užsiėmimai. Prasminga projektinė veikla traukia, vienija skirtingus žmonės, čia sporto suvienyti žmonės savame mieste jaučiasi gerbiami, reikalingi, o kartu ir sveikesni, energingesni. „Būtų gerai, kad veiklos nenutrūktų, būtų sistemingos, atsirastų tęstinumas“, – apgailestaudami dėl pasibaigusio prasmingų treniruočių ciklo, sako projekto dalyviai.  

Policijos pareigūnų atsiliepimai

Visi projekto dalyviai džiaugėsi ir puikiai vertino suteiktą galimybę nemokamai sportuoti, jie savo požiūrį ir atsiliepimus fiksavo grįžtamojo ryšio anketose. Sveikas kūnas, o svarbiausia –sveika siela yra be galo svarbi policijos darbuotojams. Sportiški žmonės lengviau įveikia stresą, kuris dažnai pasitaiko pareigūnų darbe. Projekto veiklose dalyvavęs patyręs pareigūnas, reflektuodamas projekto veiklas, akcentuoja, kad atsiradus galimybei užsiimti papildoma fizine veikla,  padaugėjo energijos, sumažėjo nervinė įtampa. Projekto dalyviai akcentuoja, jog ypatingai naudingi buvo  pratimai pusiausvyros ir koordinacijos lavinimui. Pasak sportinėse veiklose dalyvavusio vyriškio,  kiekvienas specialistas, o ypač pareigūnas, kasdien turi būti optimalios fizinės formos. Sveikata, gera nuotaika ir puiki fizinė būklė palaikoma nuolatos treniruotis. Reikia judėti, lavintis, mesti iššūkius kūnui, kad jis formuotųsi sveikas.  Daugelį dalyvauti šiame projekte paskatino noras, pagerinti ištvermę ir padidinti raumenų tonusą. Mankšta,  pratimai ir papildoma sportine veikla yra puikus būdas smagiai praleisti laiką bendraminčių būryje. 

Sukuri daugiau pridėtinės vertės

„Manau, kad fizinis aktyvumas gali padėti kurti geresnius santykius su šeimos nariais ir socialinėje aplinkoje. Todėl projektas „Sveikai gyvenu” yra svarbus savivaldos indėlis į miesto bendruomenes gerovęę, nes sveiki, energingi darbuotojai sukuria daugiau pridėtinės vertės, bei gerina  atstovaujamų įstaigų rodiklius“,–  projekto konkrečią naudą grįžtamojo ryšio anketose pastebėjo projekto veiklose dalyvavę policininkai . 

Sporto nauda

Fizinis aktyvumas prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės, suteikia galimybę ilgiau mėgautis aktyviu gyvenimu, mankšta leidžia pamiršti susikaupusius dienos rūpesčius, leidžia įveikti stresą, o gerėjantys rezultatai suteikia pasitikėjimo savimi – sako į treniruotes prisijungusi mokytoja dirbanti palangiškė.  Anot jos, pedagoginį darbą dirbantys žmonės, vis mažiau juda, daug laiko leidžia prie kompiuterių ekranų. Dėl to atsiranda skausmai kaklo, nugaros srityje. Todėl Palangos miesto savivaldybės skirtas finansavimas projekto veikloms ir rūpestis bei profesionalus trenerės požiūris į kiekvieną žmogų buvo labai naudingas. Juk puoselėti savo sveikatą yra labai svarbu. Be sveikatos, energijos, žmogus negali savo talentais, gebėjimais ir žiniomis, dalintis su kitais,  tad Palanga privalo tapti sveikos gyvensenos miestu. 

Ne žodžiais, o darbais

Palangoje nuolat kuriasi naujos kultūros erdvės, mieste gausu renginių net ir patiems išrankiausiems, viešbučių bei apgyvendinimo įstaigų, maitinimo įstaigų, restoranų svečiams. Svarbu, kad skiriamas dėmesys ir vietos bendruomenei.  Kasmet savivaldybė kviečia teikti paraiškas kūrybingus žmones,  kurie gali suvienyti, pasitarnauti bendruomenei. Čia matome vis daugiau ir įdomesnių įvairiausių veiklų.  Vieningas, bei nuoseklus miesto darbas eina koja kojon šiuolaikiško bei modernaus kurorto link, derindamas sveiką gyvenseną, dėmesį bendruomenei  su bendra miesto strategija. Visi projekto dalyviai drąsiai gali teigti, ne žodžiais, o darbais formavę aktyvaus, sveiką gyvenseną propaguojančio miesto veidą, tobulino savo kūną, sportavo. 

Sportavo ir moksleiviai

Anot trenerės, laikas, prie kompiuterių ekranų, kelionės automobiliu ir poilsis prie televizoriaus vargina stuburo raumenis, žmonės netenka formos, neretai ima kamuoti varginantys skausmai. Šiandien mokytojai pastebi, kad jaunimas juda per mažai. Ugdyti įprotį aktyviai leisti laisvalaikį derėtų nuo pat mažens. Matydami tėvų, mokytojų, policijos pareigūnų rodomą pavyzdį, turėdami galimybę nemokamai išbandyti daug skirtingų veiklų, vaikai tikrai atras tai, kas jiems mieliausia, išmoks kokybiškiau atlikti judesius ir efektyviau kurs savo santykį su fizine veikla, lydėsiančia juos visą likusį gyvenimą. Juk jaunystėje išugdyti įpročiai, puoselėjami ilgai nuosekliai – niekur nedingsta. Projektas „Sveikai gyvenu” ne tik suvienijo bendruomenę, bet ir paskatino ją teisingai sportuoti, dirbti su savo kūnu, būti sveikais ir laimingais. 

Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-1 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-2 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-3 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-4 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-5 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-6 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-7 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-8 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-9 Projektas „Sveikai gyvenu” – ne žodžiais, o darbais formavo sveiką gyvenseną propaguojančio kurorto veidą, nuotrauka-10
Palangos miesto savivaldybė projektas „Sveikai gyvenu” profesionali trenerė Danutė Jurgelienė sporto treniruotės mokytojai moksleiviai pareigūnai nemokamų treniruočių cikl
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933