Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba ragina rūpintis savo saugumu

Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba ragina rūpintis savo saugumu

Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu:

  • Neperkaitinti krosnių.
  • Nedžiovinti ant krosnies malkų ir drabužių.
  • Nepalikti pravirų krosnies durelių.
  • Nepalikti be priežiūros įjungtų elektros šildymo prietaisų.
  • Nesujungti į elektros tinklą daug galingų prietaisų.

Taip pat primename, kad atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. Palangos gelbėjimo tarnyba gyventojų prašo elgtis atsargiai prie sušalusiu vandens telkinių, ir nelipti ant jų jei nesate įsitikinę ar tai saugu.

Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus:

Ledas laikomas tvirtu kai jo storis yra 7 cm, toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau jei norite, kad ledas išlaikytų grupelę žmonių – jo storis jau turi būti 12 cm ir daugiau.

Prieš lipdami ant ledo apsidairykite, gal jau yra pramintas kelias, tada eikite juo, nes tai jau patikrintas kelias. Būtinai su savimi turėkite lazdą, kad galėtumėte patikrinti ledo stiprumą, sudavus lazda į ledą. Jie sudavus lazda ant ledo pasirodo vanduo nedelsdami grįžkite atgal.

Jei įlūžote, tai visų pirma nepulkite į paniką ir nusiraminkite, bei stenkitės pamažu, ne visu svoriu, ropštis ant ledo link tos pusės, iš kurios atėjote. Išlipus kuo greičiau bėkite į šiltą aplinką, kad sušiltumėte.

Jeigu pamatėte skęstantį ar įlūžusį žmogų, tuoj pat šaukite, kad skubate jam į pagalbą, kol atvyks gelbėtojai. Visų pirma kvieskite gelbėtojus telefonu (112),  tada atsargiai prieikite prie eketės geriausiai, kad šliaužtumėte ir su savimi turėtumėte lentą, slidę ar lazdą. Prišliaužę prie įlūžusio žmogaus stenkitės atsargai tiesti jam ranką, lentą ar lazdą, kad jį ištrauktumėte.

Ištraukus žmogų stenkitės kuo greičiau pasitraukti nuo eketės ir jį sušildyti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Palanga Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba saugumu
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922