Aplankius Vokietijoje gausiausią balandžių parodą

Lietuvos delegacijos dalyviai
Lietuvos delegacijos dalyviai

Vokietijoje, Leipcige š. m.  gruodžio 2 – 4 d., vyko viena iš gausiausių ir didžiausių Europos balandžių parodų. Leipcigas – galingas mokslo, kultūros ir pramonės centras, tačiau labiausiai šis miestas dar nuo 1169 metų garsėjo savo tarptautinėmis prekybinėmis mugėmis. Po Jono Gutenbergo spaudos išradimo ir Martyno Liuterio reformacijos triumfo XVI a. čia vėl buvo tęsiamas Biblijos spausdinimas, kol palaipsniui šis miestas tapo vienas didžiausių pasaulio leidybos centrų, garsėjantis savo tarptautinėmis knygų mugėmis su tam tikslui pritaikytomis patalpomis ir vis modernėjančiais paviljonais.   

Viename iš tokių naujausių parodų centrų „Messe“, buvo organizuotas ir  mūsų renginys stebinantis skoningai paruošta balandžių narvelių ekspozicija, profesionaliu jų išdėstymu, geru apšvietimu bei apiforminimu. Žavingai atrodė parodos didelės erdvės, kuriose lankytojai laisvai važinėjosi elektriniais paspirtukais. Dideliuose voljeruose puikavosi gausybė įvairių rūšių dekoratyvinių balandžių stebinančių tiek spalvų, tiek formų įvairove. Parodoje buvo eksponuojama 14500 balandžių, virš 300 veislių. Lankytojams pateikta visokių parodos katalogų pasiūla, kuriuose buvo visa informacija apie eksponuojamus balandžius bei jų augintojus.   

Maloniai buvo sutikta į parodą atvykusi ir gausi Lietuvos balandininkų delegacija atstovaujanti Vilniaus, Kauno, Alytaus, Jonavos, Kybartų, Prienų rajono ir, žinoma, Palangos miesto entuziastus. Kelionę  iniciavo ir organizavo Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija. 

Klubo 100-mečio medalis
Klubo 100-mečio medalis

Parodoje susitikome Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių veislės puoselėtojų klubo narius bei Vokietijoje gyvenantį klaipėdiškį Edmundą Mužą. Pamatėme jų pristatytus balandžius, kurių net vienas pelnė parodos čempiono titulą. Vyko šiltas ir dalykiškas bendravimas, pasikeitimas suvenyrais. Ypač malonus susitikimas su Klaipėdos akštaskraidžių balandžių veislės puoselėtojų klubo pirmininku Mathias Hoffmanu, įteikusiu man klubo 100 - čio medalį ir šio klubo sekretoriumi Hans Werner Rahlfs, 2015 m. aplankiusį Palangos balandininkus J. Kuzmicką, R. Liaudanską, S. Čiapą. Susitikome ir su Europos asociacijos prezidentu Gian P. Gross. Svarbiausia, parodoje balandininkai galėjo ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir nusipirkti sau patinkamos veislės balandžių. 

Visos delegacijos pritarimu nuoširdžiai dėkoju Ramūnui Naruševičiui – Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentui – už tokią turiningą kelionę-ekskursiją. Taip pat dėkoju visiems kelionės dalyviams aktyviai prisijungusiems ir dalyvavusiems šioje pažintinėje kelionėje, praturtinusią mūsų žinias apie balandžių pasaulį. 

Iš dešinės: Povilas Grigalionis, Hans Werner Rahlfs, Mathias Hoffman, Reinoldas Liaudanskas, Arben Grafgeven, Edmundas Mužas Ramūnas Naruševičius
Iš dešinės: Povilas Grigalionis, Hans Werner Rahlfs, Mathias Hoffman, Reinoldas Liaudanskas, Arben Grafgeven, Edmundas Mužas Ramūnas Naruševičius

Reinoldas Liaudanskas

Palangos balandininkų klubo pirmininkas, parodos dalyvis

Vokietija Leipcigas Europos balandžių paroda dekoratyviniai balandžiai Lietuvos balandininkų delegacija Reinoldas Liaudanskas Palangos balandininkų klubo pirmininkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933