Šeštadienį savo šimtmečio koncerte Palangos senoji gimnazija kviečia gurkštelti jūros

Jolitos Vaičiulienės nuotr.
Jolitos Vaičiulienės nuotr.

Palangiški, šeštadienio vakarą gurkštelk jūros kartu su istorinę sukaktį – 100-o metų jubiliejų – švenčiančia Palangos senąja gimnazija. Šia gražia išskirtine proga Gimnazijos bendruomenė Palangos koncertų salėje miestui dovanoja išskirtinį renginį „Kai gurkšteliu jūros“. Ateik švęsti kartu!

Visos Palangos šventė

„Idėją jubiliejinį koncertą pavadinti būtent taip pasisėmėme iš mūsų moksleivės abiturientė Mūzos Olimpijos Svetickaitės eilėraščio. „Kai gurkšteliu jūros“ – vienos jos kūrinio eilutė, kurią interpretavo Mūzos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė, – pasakoja renginio organizatorė, Palangos senosios gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jolita Vaičiulienė. – Natūraliai kilo mintis, kad ir renginį turėtų vesti šios frazės autorė ir jos mokytoja. Vis dėlto techninės galimybės, repeticijos pakoregavo sumanymą, tad pirmąją renginio dalį ves 3 abiturientai – Gabija, Mūza ir Dominykas, o antrąją – gimnazistas Kristupas ir buvęs mūsų moksleivis Rokas“.

Pradėjusi ruoštis jubiliejinei sukakčiai gimnazijos bendruomenė suprato, kad šis šimtmetis reikšmingas ne jai vienai, ir net ne vien buvusiems gimnazistams ir darbuotojams. Iš tiesų tai – visos Palangos šventė.

„Ir būtent iš mūsų Savivaldybės sulaukėme paraginimo organizuoti renginį visam miestui. Taip ir buvo pasirinkta Palangos koncertų salė. – sako J. Vaičiulienė. – Tada ir supratome, kad mums pritrūks pajėgumų surengti tokio lygio renginį. Tam reiktų jau atskiro etato. Pasiklausę Palangos kultūros centro rekomendacijų pasisamdėme režisierių Karolį Makauską. O mano darbas – suteikti visą turinį, kartu suderinti idėjas. Renginyje didžiausią dėmesį skiriame kontekstams, todėl esu labai dėkinga režisieriui už sklandų bendradarbiavimą.“

Ruošiasi visa Gimnazija

Scenografiją rengia dailės mokytojos Daivos Stonkuvienės vadovaujami gimnazistai.

Pirmoji renginio dalis bus skirta mokyklos istorijai, antroji – šiuolaikinei Gimnazijai, tai yra, nuo 1999 m., kuomet ji ir įgijo Palangos senosios gimnazijos vardą.

Šia šimtmečio proga į Palangą sugrįžta buvę mokiniai Elvina Milkaukaitė Perminė, Paulina Skrabytė, Gintė Sičiūnaitė, Justė Dumčiūtė. „Kiti, pavyzdžiui, dainininkė Jurga Šeduikytė, rašytojas Tomas Dirgėla, negali atvykti, bet visi perduoda linkėjimus Gimnazijai, o kai kurie netgi atsiunčia ir video sveikinimus“, – dalijasi renginio organizatorė.

Šimtmečio šventėje koncertuos Palangos senosios gimnazijos roko grupės „Malomanai“ ir „Kabinetas 303“, pasirodys tautinių šokių kolektyvas, kuriam vadovauja Daiva Sangavičienė. Daug muzikinių numerių ruošia muzikos mokytojas Augustinas Užkuratas.

Dailės mokytojos Daivos Stonkuvienės vadovaujami gimnazistai ruošia scenografiją.

„Taigi, ruošiasi visa Gimnazijos bendruomenė, bendradarbiaudama su profesionalais. Palangos koncertų salėje savanoriaus mūsų gimnazistai, tarp kurių – ir mūsų moksleiviai ukrainiečiai, tapę pilnaverčiais mūsų bendruomenės nariais“, – džiaugiasi direktoriaus pavaduotoja.

Laukiame visų

„Šeštadienį 18 val. Palangos koncertų salėje vyksiančioje šventėje laukiame visų: ir buvusių mokytojų, Gimnazijos garbės svečių, buvusių mokinių. Tiems, su kuriais palaikome artimesnį ryšį iki šiol, išsiuntėme asmeninius kvietimus, bet laukiame visų – gimnazistų tėvelių, senelių. Vienintelė Palangos gimnazija savo švente nori pasidžiaugti kartu su visu miestu“, – sako J. Vaičiulienė.

Iškilmingame renginyje pasisakyti kviečiamas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus, ir Švietimo, mokslo  ir sporto ministerijos atstovas.

Koncertas „Kai gurkšteliu jūros“ – ne vienintelis Palangos senosios gimnazijos šimtmečio renginys.  Rytoj 13 val. Gimnazijos aktų salėje vyks paskutinio dešimtmečio Palangos gimnazistų kūrybos pristatymas. Šia proga išleistas almanachas, kurį rengė Gimnazijos lituanistės Jūratė Galinauskienė ir Aušra Šeštokienė bei dailės mokytoja ekspertė Daiva Stonkuvienė. Į renginį pakviesti visi kūrinių autorių, kai kurie specialiai šiai progai atvyksta ir iš užsienio.

Ligita Sinušienė,

Palangos senoji gimnazija šimtmečio koncertas Palangos koncertų salė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,962