Per „Skambantį mišką“ - į orkestro pasaulį: sugrįžta „Palangos orkestro“ edukaciniai užsiėmimai vaikams

Per „Skambantį mišką“ - į orkestro pasaulį: sugrįžta „Palangos orkestro“ edukaciniai užsiėmimai vaikams

Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs „Palangos orkestras“ tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d. 

Aktorės, edukacijos scenarijaus autorės ir režisierės Aistės Šeštokaitės teigimu, „Skambantis miškas“ kiekvieną kartą vis kitoks: „Kiekvieno pasirodymo metu mes tiesiogiai bendraujame su vaikais, jie įsitraukia į istoriją, reaguoja ir komentuoja. Kartais taip, kad net orkestrantai prapliumpa juoku. Ši gyvastis ir yra „Skambančio miško“ žavesys.”

Anot A. Šeštokaitės, smagiausia kiekvieno pasirodymo dalis - stebėti kaip vaikai reaguoja į muziką, kaip atlenkę galvas ir išsižioję klausosi lyrinės partijos ar ritmiškai groja kėdės atlošu per būgnų solo.

Akimirkos iš „Palangos orkestro“ edukacinės programos „Skambantis miškas“, aut. Marius Lukošius.
Akimirkos iš „Palangos orkestro“ edukacinės programos „Skambantis miškas“, aut. Marius Lukošius.

Specialų 10 dalių kūrinį „Palangos orkestro“ edukacinei programai sukūrė patyręs pučiamųjų žanro kompozitorius Tadas Šileika.

„Turiu pripažinti, jog kuriant personažų charakterius didžiausią darbą atliko programos režisierė. Apibūdindama instrumentus ir tapatindama juos su skirtingais gyviais, ji sugebėjo įžvelgti ne tik geriausias, bet ir kai kurias paslėptas instrumentų savybes. O man beliko lengviausia dalis – jos idėjas paversti muzika“, - kalbėjo T. Šileika. 

Tiesa, kompozitorius pripažino, jog neatlaikiusios jo paties vaikų kritikos, kelios dalys turėjo būti perrašytos, bet tai nė kiek nesumažino malonumo kurti muziką šiai programai.

Scenografiją ir kostiumus pasirodymui kūrė Guoda Korsakaitė, „Skambančio miško“ žemėlapį piešė grafikos dizainerė Martyna Jucevičiūtė, prie dirigento pulto artimiausiuose užsiėmimuose stos Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinys Simas Martinkus. 

Užsiėmimų metu vaikai išgirs, kaip skamba kiekvienas instrumentas, išmoks jų vardus ir kilmės istorijas, suvoks, ką orkestro gyvenime reiškia harmonija, o taip pat prisimins svarbias bendražmogiškas vertybes bei tvaraus bendradarbiavimo principus.

Artimiausi edukacinės programos „Skambantis miškas“ užsiėmimai vyks lapkričio 18 d., gruodžio 2, 9 d. 10.00 ir 11.30 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje. 

„Skambantis miškas“ yra įtrauktas į Kultūros paso programą. Paslaugą mokyklos gali užsakyti: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/7488

Daugiau informacijos: www.orkestras.pro, [email protected]

Palangos orkestras edukaciniai užsiėmimai vaikams Skambantis miškas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,951