Auksinės „Okinaviečių“ pergalės Europos čempionate

Auksinės „Okinaviečių“ pergalės Europos čempionate

Įspūdingas aukso medalių skaičius „Okinaviečiams“. Lapkričio 4 dieną Bulgarijoje, Sofijoje vyko U-16, U-18 ir U-20 amžiaus kategorijų Europos čempionatas. Jame susirinko sportininkai iš 22 Europos šalių. Pirmą kartą Lietuvą ir sporto klubą „Okinava“ Europos čempionate atstovavo tokia gausi komanda: Tautvydas Rutė, Nikas Kvasys, Arsenij Djakov, Paulius Zibalis, Enrikas Puceta, Matas Sasnauskas ir Gustas Razma (auklėtinių trenerė Diana Mačiūtė).

Pirmąjį auksą U-16 amžiaus grupėje komandinėje kata rungtyje iškovojo Nikas Kvasys, Tautvydas Rutė ir Arsenij Djakov. Nugalėję dvi komandas iš Lenkijos ir Ukrainos jie tapo užtikrintais Europos komandinės kata rungties čempionais.

Asmeninėse kata rungtyse „Okinavos“ sportininkai pelnė dar 2 aukso ir 1 sidabro  apdovanojimą. U-20 amžiaus grupėje nugalėjęs praėjusių metų Europos čempioną bei įveikęs varžovus iš Rumunijos ir Bulgarijos, Matas Sasnauskas tapo užtikrintu Europos čempionu. U16 amžiaus grupėje po įnirtingų 3 kovų, finalinėje kovoje susitiko du „Okinavos” sporto klubo auklėtiniai. 4:1 teisėjų sprendimu, Europos čempionu tapo Nikas Kvasys, o Europos vicečempionu - Tautvydas Rutė.

Trečiojoje kumite (kovos) rungtyje - nepakartojamas Niko Kvasio pasirodymas. Dvejose atrankinėse kovose, rezultatu 5:0, Nikas užtikrintai nugalėjo varžovus iš Kroatijos ir Bulgarijos. Pusfinalio kovoje jis nukautavo varžovą iš Ukrainos, o finalinėje kovoje nugalėjo praėjusių metų Europos čempioną iš Gruzijos. Finalinė kova buvo įspūdinga -  Nikas pelnė tašką už smūgį iš kojos į galvą ir vienbalsiu teisėjų sprendimu 5:0 tapo Europos čempionu. Tai pirmas kartas karate kyokushin istorijoje kai Europos jaunučių čempionate vienas sportininkas iškovojo net 3 aukso medalius iš 3 skirtingų rungčių. Nikas Kvasys per vieną dieną tapo 3 kartus Europos čempionu (komandinėje kata, asmeninėje kata, kumite rungtyse). Tai tikras talentas, kuris 2022 metais buvo nominuotas tarp TOP100 geriausiųjų jaunųjų sporto žvaigždžių.

Enrikas Puceta asmeninėje kata rungtyje dvejose atrankinėse kovose nugalėjo varžovus iš Ukrainos ir Graikijos, tačiau ketvirtfinalio kovoje teisėjų sprendimu 2:3 pralaimėjo varžovui iš Bulgarijos. Enrikas pasirodė kur kas techniškiau, tačiau užsienio teisėjai nusprendė atiduoti pergalę varžovui. Gustas Razma pirmą kartą dalyvavo U-20 amžiaus kategorijos asmeninėje kata rungtyje. Aštuntfinalio kovoje rezultatu 4:1 Gustas nugalėjo varžovą iš Bulgarijos. Ketvirtfinalio kova buvo apyligė, tačiau teisėjų sprendimu nedideliu taškų skirtumu 2:3 pergalė atiteko varžovui iš Vengrijos.

Pirmą kartą Europos čempionate kumite rungtyje debiutavo Paulius Zibalis, Tautvydas Rutė ir Arsenij Djakov. Paulius jau pirmoje kovoje susitiko varžovu iš Rumunijos. Deja, po praleisto taško, Paulius pralaimėjo kovą varžovui, kuris tapo šios kategorijos Europos čempionu.

Tautvydas pirmoje kovoje nugalėjo varžovą iš Vengrijos. Antra Tautvydo kova buvo apyligė, tačiau teisėjų sprendimu teko nusileisti varžovui iš Ukrainos.  Arsenij jau pirmos kovos metu turėjo pratęsimą ir laimėjo prieš varžovą iš Lenkijos. Antra kova taip pat buvo apyligė, tad vėl laukė kovos pratęsimas, po kurio pergalę teko atiduoti varžovui iš Ukrainos.

Europos čempionate teisėjavo sporto klubo „Okinava” mokytoja Kristina Basova. Tai buvo pirmas kartas kai ji teisėjavo tokio aukšto lygio varžybose. Džiugu, jog sporto klubas „Okinava“ turi ne tik aukšto meistriškumo sportininkus, mokytojus, bet ir profesionalius, aukšto lygio teisėjus. Kartu su komanda į Europos čempionatą vyko ir nuolat ją palaikė klubo mokytoja Rima Lisinskaitė bei Jūra ir Mindaugas Kvasiai. 

Auklėtinių ir Lietuvos rinktinės trenerė Diana Mačiūtė neslepia džiaugsmo savo auklėtinių pasiekimais. Tai labai aukšti rezultatai, mokinių ir mokytojos nuoseklus, ilgas ir sunkus darbas atsipirko su kaupu.

Europos čempionatas sporto klubas „Okinava” medaliai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,962