Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyks lopšinių ir tradicinių žaidinimų užsiėmimai

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyks lopšinių ir tradicinių žaidinimų užsiėmimai

Lapkričio 5, 12 ir 19 dienomis (šeštadieniais) Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyks tradicinių lopšinių ir žaidinimų užsiėmimai.

10.00 val. – lopšinės mažiausiems (besilaukiančioms ir šeimoms su vaikais iki 2 m.)

Užsiėmimuose laukiami visi, kurie nori išmokti tradicinių lopšinių, kitų kūdikio nuraminimui skirtų smulkių tautosakos kūrinėlių. Mamos, tėčio, močiutės rankų šiluma, švelnus balsas, paprasta raminanti melodija ir gražiausių žodžių kupini tekstai – daugybę šimtmečių šitaip į miego pasaulį būdavo palydimas kone kiekvienas mažylis. Keičiantis laikams, kaip daugelis, taip ir ši tradicija nuslopo, tačiau nenutrūko – dažnas šių dienų tėtis ar mama dar girdėjo jiems skirtą „A-a pupa, kas tą pupą supa“ ar „A-a a-a apapa, zuikis vaiką supava“. Dainuodami savo mažiesiems ne tik padėsime jiems nurimti, užmigti, bet ir kursime darnų ryšį, stipresnį saugumo jausmą.

11.30 val. – žaidinimai, dainelės ir pasakos vyresniems (šeimoms su 2-4 m. vaikais)

Žaidinimai – tai paprasčiausi tradiciniai žaidimai su pirštukais, rankytėmis (pasisodinus ant kelių ir pan.), kuriuos suaugusieji žaidžia su mažyliais. Tai vienas iš būdų bendrauti su vaiku, rodyti jam dėmesį, kurti jaukią atmosferą, o tuo pačiu ir supažindinti su mus supančia aplinka, ugdyti ritmo pojūtį, skatinti tarti pasikartojančius žodelius ar net dainuoti kartu. Greta šių tradicinių kūrinėlių ir dainelių, užsiėmimuose seksime ir mažiesiems klausytojams skirtas trumpas pasakėles, kurios taip pat dažnai būna su dainuojamaisiais intarpais arba ištisai dainuojamos.

Užsiėmimus ves etnomuzikologė Loreta Dargužienė, tradicinių vaikų migdymo ir žaidinimo kūrinėlių šeimas mokanti Klaipėdos etnokultūros centre.

Užsiėmimų trukmė – 45 min.

Vietų skaičius ribotas, reikalinga išankstinė registracija.

Registracijos nuoroda: https://bit.ly/3gCUuob

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka lopšinės ir tradiciniai žaidinimai užsiėmimai etnomuzikologė Loreta Dargužienė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926