Šiandien minima Atšvaitų diena

Šiandien minima Atšvaitų diena

Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva trečiasis spalio ketvirtadienis yra paskelbtas Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama nepamiršti dėvėti atšvaitų, kurie tamsiu paros metu gali išgelbėti gyvybę.

Teigiama, kad neapšviestu keliu einančiajam be atšvaito  rizika pakliūti į eismo įvykį padidėja net aštuonis kartus – atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30-50 m. atstumu, tuo metu jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad alink rankinės ar kuprinės rankeną apsuktas atšvaitas savo funkcijos neatlieka – tokiu atveju jis yra tiesiog nematomas. Atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais, ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir šviečiantis žibintuvėlis ar liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.

Nuo 2022 m. pradžios visoje Klaipėdos apskrityje jau užregistruoti 332 įskaitiniai eismo įvykiai, per kuriuos žuvo 11, sužeista – 386 žmonės. Per tą patį laikotarpį pernai buvo 310 įskaitinių eismo įvykių, per kuriuos 10 žmonių žuvo, dar 382 buvo sužaloti. Klaipėdos mieste per minimą laikotarpį šiemet registruoti 149 įskaitiniai eismo įvykiai, per kuriuos žuvo 4, sužeistas 0 161 žmogus. Pernai eismo įvykių buvo 135, per juos sužeisti 144, o žuvo – dvigubai mažiau žmonių.

Palangos policja primena, kad dėl elektros taupymo Palangos mieste yra sumažintas gatvių apšvietimas, todėl ypač svarbu pasirūpinti atšvaitu.

PRISIMINKITE:

  • Dviratininkai, elektrinių paspirtukų vairuotojai liemenę su šviesą atspindinčiais elementai privalo vilkėti važiuodami tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui.
  • Dviračių, motorinių dviračių, elektrinių paspirtukų priekyje turi degti baltos spalvos žibintas, gale – raudonos spalvos žibintas.
  • Pėstiesiems atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje. Atšvaitą, pervertą virvele ar segtuku, reikia prisegti prie drabužių (pvz. kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas juostelė yra nešiojamas ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.

TĖVELIAI, prižiūrėkite savo VAIKUS, kad jie:

  • tinkamai nešiotų atšvaitus;
  • vairuodami dviratį ar elektrinį paspirtuką, būtų ne tik su dviratininko šalmu, bet ir vilkėtų liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Būkite saugūs kelyje – nešiokite atšvaitus, dovanokite juos –  atšvaitas gali išgelbėti brangaus žmogaus gyvybę!

Atšvaitų diena saugus eismas palangos policja
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926