Nuo pirmadienio Palangoje visą savaitę – krikščioniško meno renginiai

Nuo pirmadienio Palangoje visą savaitę – krikščioniško meno renginiai

Jau kitą savaitę Palangoje prasideda visą savaitę truksiantis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis „Sielos“. Apie renginį pasakoja organizatorius, VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ direktorius Remigijus Jucevičius. 

Vienybę skatinantis renginys

Kas tai per renginys – „Sielų“ festivalis? „Festivalis „Sielos“ suburia įvairiausių krikščioniškų konfesijų – nuo pranciškonų vienuolių iki krikščionių charizmatų – krikščioniškos muzikos (nuo šių metų – ir kitokių meno sričių) kūrėjus bei atlikėjus, – pasakoja R. Jucevičius. – Pradžia įvyko 2002 m. Plungėje, kuomet Giedrius Surplys, dabartinis Seimo narys, organizuodamas pirmąjį festivalį, mane pakvietė į komisiją. O kitais metais jau aš skambinau jam, teiraudamasis, kurgi festivalis. Tada Giedrius jau buvo išvykęs į Angliją studijuoti politikos mokslų, tad man pasakė: „Man jau ne festivalis galvoje. Jei tu nori, imk ir vežk šį renginį pats“. Taip „Gerosios Naujienos centras“ ir prisiėmė atsakomybę už šį festivalį.“

Pernai Palangoje įvyko jubiliejinis, 20-asis, festivalis. Iki šiol vykdavęs vis kitame mieste festivalis tam tikra prasme prisišvartavo, surado savo uostą „Kaip sutarėm su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi – bent jau penkeriems metams, – džiaugiasi organizatorius. – Esame labai dėkingi Palangos miesto savivaldybei, kuri prisideda prie šio festivalio, neatlygintinai skirdama ir nuostabiąją koncertų salę.“

Šiais metais koncertai vyks ir Kurhauze, ir „Ramybės“ klube.  

Po 20 metų – nuo muzikos iki kitų menų

Kaip nutiko, kad 20 metų buvusios tik muzikos šiemet „Sielos“ tapo daugybės meno žanrų festivaliu? 

„Žengiant į trečią dešimtmetį norėjosi įnešti kažką naujo, todėl nusprendėme į programą įtraukti ir kitus menus. Todėl šiais metais kvietėme krikščionis kūrėjus, kurie ne tik kuria muziką, bet ir tapo, kuria skulptūras, fotografuoja, tai yra, įvairiais būdais pagauna ir užfiksuoja šviesią, viltingą žinutę,“ – sako R. Jucevičius. 

Taip vienos dienos renginys išsiplėtė iki savaitės, pagimdęs Vizualiųjų menų, skulptūros, sakralinio meno, fotografijos, teatro bei šokio, žodžio ir poezijos dienas. Šeštadienį – daugiausiai dėmesio – bus skiriama muzikai, nes šioje srityje sukaupta jau 20 metų patirties. 

„Tad mums ir labai didelis džiaugsmas, ir iššūkis visą paskutinę spalio savaitę – nuo spalio 24 iki 30 – užklupti Palangą su krikščioniškuoju menu, su žmonėmis, mylinčiais Dievą, kurie per savo meną, talentą, duotą dovaną pasakoja apie tai, kuo tiki“, – sako R. Jucevičius. 

Startas – „Ramybėje“ 

Taigi, ką „Sielos“ dovanos palangiškių bei kurorto svečių širdims bei akims? Festivalį atidarys „Ramybės“ klube pirmadienį pristatoma jaunųjų kūrėjų – Aglaya Ray, Eglės Krulytės, Dominykos Čiplytės Bak – iš Vilniaus, Kauno bei Kopenhagos konceptualaus meno paroda „Ribos“. Jų darbus bus galima apžiūrėti kiekvieną festivalio dieną nuo 12 iki 20 val., bet organizatoriai labai kviečia atvykti į atidarymo renginį jau šį pirmadienį 18 val. Parodą pristatys viena iš autorių, vilnietė Gabrielė. Apsilankyti tikrai verta! Žiūrovas tikrai bus nustebintas originalių biblinių interpretacijų.  

Antradienio vakarą meno mylėtojai kviečiami į Palangos širdį, Kurhauzą, kur skulptūros ir tapybos darbus bei piešinius pristatys du kūrėjai – Lietuvos dailininkų sąjungos narys ignalinietis Jonas Grunda ir vokietis Andreas Schoenian. „Užtikrinu – šioje vyriškoje parodoje tikrai netruks netikėto švelnumo bei jautrumo“ , – sako R. Jucevičius.  

Sakralinio meno diena

Trečiadienį nuo 17 val. veiksmas vyks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Čia pamatysime palangiškiams jau pažįstamos menininkės iš Bučos Alinos Kosenko kelis viduramžių Bizantijos meno ikonografijos technika sukurtus darbus. Alina ne tik Palangoje, bet ir plačiau Lietuvoje yra pristačiusi ne vieną tapybos parodą, bet šia technika darbus mūsų šalyje ji pristato pirmąsyk. Menininkė yra paatviravusi, kad jos siela iš tiesų atsiskleidžia net ne tapyboje, o ikonografijoje. Tiesiog iki šiol ji Palangoje tik tapė, nes paprasčiausiai neturėjo mylimai technikai tinkamų darbo priemonių, kurios labai brangios, naudojami net pusbrangiai akmenys. Lietuvoje neradusi jų net nusipirkti, tad specialiai festivaliui viskas, kas reikalinga, buvo atgabenta tiesiai iš jos namų, iš Bučos. 

Šiuos darbus norintiems bus galima įsigyti, o surinktos lėšos atiteks nuo karo nukentėjusiems Bučos vaikams. Kurdama savo darbus tokią misiją yra išsikėlusi Alina. 

Dokumentinė fotografija su viltingu palydėjimu

Palangos miesto partnerio-Bučos, siaubingai nukentėjusios nuo karo, nepamiršime ir ketvirtadienį. Katalikų bažnyčios šventoriuje 16 val. bus atidaroma Bučos fotografo Viktoro Ostapko dokumentinės fotografijos paroda „Viešpatie, jie trypia tavo tautą“. „Dėl šios parodos daug dvejojome, nes „Sielos“ skleidžia viltį, o čia – visą pasaulį sukrėtusios tragedijos akis badanti realybė, – atvirauja R. Jucevičius. – Tačiau nusprendėme nebėgti nuo tiesos, juk ir Šventasis Raštas skelbia, kad tiesa išlaisvina. Tačiau ir nepaliekame šio Bučos skausmo pliko, be atsakymų ir be paguodos, kiekvieną nuotrauką palydime Šventojo Rašto vieta, kurias parinko Palangos Evangelijos bažnyčios pastorius Algirdas Rimeikis. Todėl ši, bene dviprasmiškiausia, „Sielų“ paroda tampa kone labiausiai atskleidžiančia „Sielų“ esmę – vilties dovanojimą tam, kam jos dabar labiausiai reikia bei krikščionių vienybę. Juk parodos autorius – provoslavas, nuotraukoms parašus rinko protestantų charizmatų dvasininkas, o darbus visam mėnesiui savo šventoriuje priglaudžia Romos katalikų bažnyčia.    

Penktadienis „Sielų“ programoje – Teatro ir šokio diena, atidaroma jau nuo pietų. Klaipėdietis mimas Aleksas Mažonas 13 val. Palangos senojoje gimnazijoje kviečia jaunimą (jaunimą ir širdyje – ne tik kūne) į kūrybines judesio dirbtuves. Tai, ką komanda sukurs per dvi valandas, bus galima pamatyti 15 val. 

O nuo 17 val. teatras ir šokiai persikels į Kurhauzą, kur iki pat vėlyvo vakaro bus pristatyti net 4 skirtingų kolektyvų spektakliai.  

Šeštadienį – 3 nemokami koncertai

Sasha Chef
Sasha Chef

Festivalio kulminacija – šeštadienį mieste vyksiantys net 3 koncertai. „Sielos“ turi gražią tradiciją – dovanoti karštą paskutinio vakaro pasirodymą su svečių iš užsienio programa. Šiemet organizatoriai džiaugiasi, kad sutikimą atvykti į Palangą davė Kyjivo atlikėjas, krikščionis reperis, hiphoperis, daugiavaikis tėtis Sasha Chef, kuriam su šeima pavyko pasitraukti į Vokietiją. Sasha atvyksta kartu su didžėjumi, tad Palangos jaunimas ir kurorto svečiai 22 val. Palangos koncertų salėje turės puikią galimybę sudalyvauti kitokioje diskotekoje. 

Ypač laukiamas Ukrainos jaunimas – ne tik iš Palangos, Kretingos ir Klaipėdos, bet iš visos Lietuvos. Todėl kiekvienas, kas pažįsta jaunų žmonių iš Ukrainos tegu pasiūlo ir, esant galimybei, sudaro sąlygas atvykti į Palangą kitą šeštadienį. Beje, iš Vilniaus atvyks specialus autobusas, kuris po koncerto ir parveš atgal. Registracija vykdoma sms žinute atsiuntus pranešimą į numerį 8 615 97601. Kelionės išlaidas organizatoriai dalijasi su Lietuvos krikščioniškomis bendruomenėmis, tad šis koncertas taip pat yra bendra „Sielų“ ir visų mūsų šalies tikinčiųjų dovana nuo karo pabėgusiam Ukrainos jaunimui. Ir ne tik jiems. Visi festivalio renginiai nemokami. Tik bus sudaryta galimybė norintiems bei galintiems paremti renginį laisvos valios auka. 

Oficialus muzikos dienos atidarymas Palangos koncertų salėje – šeštadienį 15 val. „Džiaugiamės, kad jau antri meti iš eilės renginį savo pasirodymu papuošia Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos šokių kolektyvas „Vėtrungė“. Jau nuo praėjusių metų užmezgėme šiltą draugystę su kolektyvo vadove Birute Gikariene“, – sako R. Jucevičius.  

Palangos koncertų salės erdves festivalio metu ir iki pat gruodžio pradžios papuoš vilnietės Gedos Žyvatkauskaitės fotografijų paroda „Geras blogas laikas“. 

Po triukšmingojo šeštadienio „Sielos“ kvies į Poezijos ir žodžio dieną Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje 13 val., kur Bernardo Brazdžionio, Justino Marcinkevičiaus poeziją bei Šventojo Rašto ištraukas skaitys aktorė Aldona Kumpytė-Janušonienė, ir į Palangos liuteronų evangelikų bažnyčią 15 val., kur savo kūrybos poeziją skaitys architektas Linas Poniškaitis bei kaunietė Jolanta Toločkaitė.  

Programa

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis SIELOS 2022

Spalio 24 d. VIZUALIŲJŲ MENŲ DIENA

Aglaja Ray Gabrielė Krulytė Dominyka Čiplytė Bak

18 val. Konceptualaus meno paroda „Ribos“. Aglaja Ray, Gabrielė Krulytė, Dominyka Čiplytė Bak. Kultūros centras „Ramybė“, Vytauto g. 54.

Spalio 25 d. SKULPTŪROS DIENA

JONAS GRUNDA
JONAS GRUNDA

18 val. Jono Grundos skulptūros ir tapybos paroda „Kelyje“. Kurhauzas, Grafų Tiškevičių alėja 1.

18 val.Andreas Schoenian (Vokietija) skulptūrų ir paveikslų / piešinių paroda „Judesys mene“. Kurhauzas.

Spalio 26 d. SAKRALINIO MENO DIENA

Alina Kosenko
Alina Kosenko

17 val. Viduramžių Bizantijos ikonografijos meno dviejų darbų paroda.  Alina Kosenko (Buča, Ukraina). Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų, Vytauto g. 51.

Spalio 27 d. FOTOGRAFIJOS DIENA

Viktor Ostapko
Viktor Ostapko

16 val. Viktor Ostapko dokumentinės fotografijos paroda „Viešpatie, jie trypia tavo tautą“ (Buča, Ukraina). Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventorius.

Gedos Žyvatkauskaitės
Gedos Žyvatkauskaitės

Gedos Žyvatkauskaitės fotografijų paroda „Blogas geras laikas“. Parodos peržiūra šeštadienį. Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43.

Spalio 28 d. TEATRO IR ŠOKIO DIENA

13 val. Kūrybinės dirbtuvės jaunimui „Judesys ir siela“. Aleksas Mažonas. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13.

15 val. Kūrybinių dirbtuvių „Judesys ir siela“ komandos pasirodymas. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13.

17 val.  Šokių studijos „Džiaugsmas“ šokio spektaklis „Talita Kum“. Aida Maksvytytė. Kurhauzas.

17.40 val. Šokio ir dailės spektaklis „Kelionė“ (Klaipėda, Lietuva). Aida Maksvytytė ir Jonas Grunda. Kurhauzas.

19 val. Šokio teatras „Judesio erdvė“. Laura Geraščenko. Kurhauzas.

20.30 val. Pantomimos teatras „A“. Spektaklis „Pasaulio istorija“. Aleksas Mažonas. Kurhauzas.

Spalio 29 d. MUZIKOS DIENA

Palangos koncertų salė

15 val. Muzikos dienos atidarymas. Austėja (Pakruojis)

16.00 val. Grupė ICHTHUS (Vilnius, Lietuva)

16.35 val. PAULIUS BERŪKŠTIS (Kaunas, Lietuva)

17.10 val.GABRIELĖ GVAZDIKAITĖ ir grupė (Kaunas, Lietuva)

17.45 val.JULIJA RUŠINSKYTĖ ir grupė (Kaunas, Lietuva)

18.20 val. Grupė FAITH (Kaunas, Lietuva)

18.55 val. Grupė CHRIST TEAM (Kaunas, Lietuva)

19.30 val. Br. PAULIUS VAINEIKIS OFM ir grupė GYVASIS VYNMEDIS (Pakūtuvėnai, Plungės raj., Lietuva)

20.05 val.JUSTINAS STANISLOVAITIS ir grupė (Vilnius, Lietuva)

20.40 val.ARTŪRAS CHALIKOVAS ir grupė (Vilnius, Lietuva)

21.15 val. Grupė ON CLOUD 8 (Vilnius, Lietuva)

22.00 val. Festivalio svečias SASHA CHEF (Kyjivas, Ukraina)

Kurhauzas

16.00 val. Duetas IVANNA ir OLEG PADOLSKYI (Ukraina, Lietuva)

16.35 val.AMA DEUS (Vaidotai, Vilniaus raj., Lietuva)

17.10 val.DAINORA ŠIDLAUSKAITĖ (Palanga, Lietuva)

17.45 val. Grupė KARALIAUS VAIKAI (Raudondvaris, Kauno raj., Lietuva)

18.20 val. ALGIRDAS KUČINSKAS (Vilnius, Lietuva)

19.30 val.EGLĖ ir draugai (Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kalvarija, Lietuva)

20.05 val.VAKARĖ Vineyard (Kaunas, Lietuva)

20.40 val.VIKTORIJA MIŠKINYTĖ ir grupė (Vilnius, Lietuva)

21.15 val.KAROLINA MINT (Vilnius, Lietuva)

Kultūros klubas RAMYBĖ

16.00 val. KARINA (Klaipėda, Lietuva)

16.35 val.EVALDAS PUKELIS (Marijampolė, Lietuva)

17.10 val.GITANA SVIRPLIENĖ (Šilėnai, Šiaulių raj., Lietuva)

17.45 val. JURGA JOKŪBAUSKĖ ir JOLANTA VORONENKOVIENĖ (Plungė, Telšiai, Lietuva)

18.20 val. Grupė ARTI (Kėdainiai, Lietuva)

18.55 val. Šlovinimo grupė ŠVIESA (Klaipėda, Lietuva)

19.30 val. Grupė INVENTUM (Karvys, Vilniaus raj., Lietuva)

20.05 val. Grupė VĖTRA (Vilnius, Lietuva)

20.40 val. Grupė ESU 3 (Alytus, Lietuva)

21.15 val. SVAJŪNAS CIBULSKIJ (Šiauliai, Lietuva)

Spalio 30 d. ŽODŽIO IR POEZIJOS DIENA

13 val. Poetinė kompozicija „Ėjimas į šviesą“. Bernardo Brazdžionio, Justino Marcinkevičiaus poeziją bei Šventojo Rašto ištraukas skaito aktorė Aldona Kumpytė-Janušonienė. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų.
15 val. Poeziją skaito poetas architektas Linas Poniškaitis, Aldona Kumpytė Janušonienė, Jolanta Toločkaitė.

Palangos evangelikų liuteronų parapija, Saulėtekio takas 1.
16 val. Padėkos malda už festivalį. Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia.

Daugiau informacijos apie renginį – www.sielos.lt

Viktor Ostapko / Buča Alinos Kosenko / Ikonografija Jonas Grunda ir Aida Maksvytyte / Šokio ir tapybos duetas JONAS GRUNDA / Jo zaizdomis esame isgydyti

Ligita Sinušienė,

Palanga šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis „Sielos“ programa
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926