„Neskaitymo festivalis“ – vienas iš būdu pažinti disleksiją

„Neskaitymo festivalis“ – vienas iš būdu pažinti disleksiją

Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Janušienė ir Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirosios jaunimo erdvės „Be stogo“ jaunimo darbuotojos Asta Tiškutė ir Eglė Gricė pakvietė Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas Aušrą Šeštokienę bei Rasą Gedvilaitę bei jų klasių moksleivius spalio 7 dieną apsilankyti Kaune vykusiuose Neskaitymo festivalio renginiuose. Neskaitymo festivalio organizatoriai – Lietuvos aklųjų biblioteka. Džiugu, kad Palangoje, organizuojant Lietuvos jaunimo metų Jaunimo vasaros akademijos renginį užsimezgusi draugystė su draugiškais ir atvirais šios įstaigos darbuotojais tęsiasi. IIC klasės mokinė Izabelė Marija Kaminskaitė, džiaugiasi, kad mokiniai ne tik galėjo dalyvauti naudingose komiksų dirbtuvėlėse, pjesės skaityme su profesionaliais aktoriais, pamatyti virtualios realybės filmą „Angelų takais“, sukurtą pagal M. K. Čiurlionio kūrybinius motyvus, bet ir pasigrožėti Kauno senamiesčiu.

Neskaitymo festivalio renginių metu minima jau trečius metus atsikartojanti Disleksijos pažinimo savaitė.

Palangiškių susitikimas su organizatoriais vyko Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, čia jų laukė ir paskaita apie komiksų kūrybą. Tai – ypatingi komiksai, padedantys mokytis, smagiau pažvelgti į įprastai nuobodžius įstatymus ir kita. Kadangi buvo minima Disleksijos pažinimo savaitė, būtent šiam sutrikimui komiksų kūrimo metu ir buvo skirta daugiau dėmesio. Gautos žinios apie disleksijos sutrikimą jaunuoliams leido geriau pažinti patį sutrikimą, pasiūlyti būdus, kaip padėti turintiems šį sutrikimą. Renginio pabaigoje talentingi aktoriai perskaitė pjesę „Pasistengiau“, kuri taip pat buvo paruošta disleksijos tema. Kaip sako patys mokiniai, dalyvavimas Neskaitymo festivalio renginiuose suteikė galimybę apie disleksijos sutrikimą diskutuoti tarpusavyje, daugiau sužinoti ir suprasti problemas, su kuriomis susiduria šį sutrikimą turintys žmonės. Palangiškiai žada, kad gautomis žiniomis dalinsis su kitais, nes suprato, kad disleksija tikrai nėra nuosprendis, jog nieko negali ar esi negabus – visada galima padėti, rasti pagalbą, ypač tada, kai supranti, koks tai yra sutrikimas.

Julija Jucevičiūtė, Palangos senosios gimnazijos IG klasės mokinė, taip pat dalyvavusi šiame „Neskaitymo festivalyje“ sako, kad:

„Žodis „Disleksija“ gali skambėti kaip nieko bendro su manimi neturintis - tiesiog mokslinis terminas-nuobodus dalykas, bet ne tada, kai gali akis į akį klausti žmogaus, turinčio disleksiją, visko, ką pageidauji sužinoti. Disleksija, disgrafija ar diskalkulija tampa nebe tokios tolimos ir negirdėtos, kai trijų langelių komiksu turi rasti sprendimą,  kaip pagelbėti draugui, turinčiam sutrikimą. Žinoma, viskas daug nuoširdžiau, kai dėl tavo piešinių –komiksų  pataria komiksų dirbtuvių vedėjas Žilvinas, kurio darbus pamatę žmonės panorsta išmokti piešti kaip jis“. Julijos teigimu, kitą požiūrio kampą į disleksiją parodė išskirtinė, turbūt vienintelė apie skaitymo, mokymosi sutrikimus, pjesė – ji kalba iš tiesų  jaunimui. „Ja nebandoma papasakoti jauniems žmonėms apie juos taip, kaip suaugėliai įsivaizduoja. Pjesėje „Pasistengiau“ kalbama tikram vaikui su tikra disleksija. Toks pavyzdys, toks savęs pamatymas iš šono leidžia susivokti, jog jei turi disleksiją, tau dar ne galas ir ,,dangus negriūva“, o jei pažįsti tokį žmogų – privalai būti supratingas“.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos aklųjų bibliotekai už tokius renginius, padedančius pažinti ir suprasti jaunimui aktualias problemas.

„Neskaitymo festivalis“ – vienas iš būdu pažinti disleksiją, nuotrauka-1 „Neskaitymo festivalis“ – vienas iš būdu pažinti disleksiją, nuotrauka-2 „Neskaitymo festivalis“ – vienas iš būdu pažinti disleksiją, nuotrauka-3
Neskaitymo festivalis disleksija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926