Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu. Tai jau trečiasis muziejaus susitikimų su kūrėjais ciklo renginys, šįkart pakviesiantis atrasti siurrealizmo filosofijai būdingas potekstes ir poparto lyrizmą.

Pop siurrealistu save pristatančio Andriaus Miežio tapyba – lengvai atpažįstama ir mėgiama, ypač tarp užsienio kolekcininkų, o pastaraisiais metais, persikėlusi ir į virtualią erdvę, atrasta ir noriai reflektuojama gausių menininko kūrybos stebėtojų.

Spalvomis, kasdienybės kalambūrais sproginėjantys, kosminius ir vidinius demonus demaskuojantys menininko kūriniai inspiruojami, anot paties kūrėjo, kasdienybės ir jos herojų. Žmogiškomis savybėmis apdovanotos antropomorfinės, kaukėtos, į aktualizuotą mitologinį siužetą įtraukiamos būtybės čia veikia nepaklusdamos gyvenimo logikai ir sąmonės kontrolei – tad kokį pasaulį regi kūrėjas? „Mano darbai skirti žmogui, turinčiam vaiką širdyje ir kosmosą galvoje“,- sako

  1. Miežisirprasitaria,kadnesiekiasavokūriniaisšokiruotiirnesisvaidoapokaliptinėmispranašystėmis. Nors kurdamas ir stengiasi išstumti save iš komforto zonos, tapytojas sako, kad tiekgyvenime, tiek kūryboje labiausiai vertina ramybę ir balansą: „Stengiuosi būti maksimaliai sąžiningas sau ir kuriamam kūriniui. Noriu, kad pasaulis nebūtų toks rimtas, nes nuo to nukenčia daug žmonių. Viliuosi, kad mano darbai priverčia nusišypsoti ir pažiūrėti į pasaulį kitu kampu“.

Įdomiam pokalbiui ir atvirai diskusijai apie tapytojo Andriaus Miežio kūrybos ir kasdienybės paviršių, gelmes ir galaktikas Jono Šliūpo muziejus kviečia spalio 13 d., ketvirtadienį, 17.30. Susitikimas vyks viloje „Ramybė“, Vytauto g. 54, Palangoje. Esant ribotam vietų skaičiui, lankytojai kviečiami registruotis iš anksto el. paštu [email protected] arba tel. 8 698 16053.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vila „Ramybė“ susitikimas smenininkas Andrius Miežius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924