Palangoje vykusiame Europos kurčiųjų badmintonininkų čempionate – Lietuvos sportininkų medalių lietus

© LYDERIAI. Lietuvos komanda su treneriu klaipėdiečiu Donatu Narvilu. LKSK (Augusto ČETKAUSKO) nuotr.
© LYDERIAI. Lietuvos komanda su treneriu klaipėdiečiu Donatu Narvilu. LKSK (Augusto ČETKAUSKO) nuotr.

Palangoje vykęs 9-asis Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuvių sąskaitoje – po 2 aukso ir sidabro bei 3 bronzos medalius. Pagal iškovotų medalių skaičių čempionato šeimininkai nusileido tilk Ukrainos sportininkams, iškovojusiems 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Nemažai sidabro ir bronzos susidėjo į krepšius turkai ir prancūzai. Vienas aukso medalis (vienintelis) išvežtas į Austriją.

Sėkmingiausiai Lietuvos badmintonininkai žaidė komandinėse varžybose ir mišrių dvejetų grupėje. Nugalėtojų vardus pelnę Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė finale 21:17, 21:13 įveikė prancūzus Titouaną Keifferį ir Floriane Dubois. Pusfinalyje nepasisekė Ignui Reznikui ir Emilijai Unte. Ši lietuvių pora pralaimėjo tiems patiems prancūzams 15:21, 20:22. Anot specialistų, šį mačą mūsiškiai privalėjo laimėti, tačiau E. Unte rungtyniavo ne visa jėga, nes negalavo.

Trauma vyrų vienetų finale sugadino nuotaiką K. Dauskurtui. Baigiantis pirmajam setui, kurį 21:19 laimėjo ukrainietis Serhijus Daščenka, lietuvis nikstelėjo koją ir negalėjo tęsti susitikimo. Vyrų varžybose žaidybinė nelaimė aplankė Igną Rezniką. Vienas čempionato favoritų, turėjęs tenkintis bronza, 13:21, 18:21 pralaimėjo tam pačiam S. Daščenkai.

Sidabro medalis mūsų sportininkėms sužvilgo po moterų dvejetų finalo. Vaiva Žymantė ir E. Unte lemiamose varžybose atkakliai priešinosi ukrainietėms Bohdanai Hubanovai ir Sofijai Černomorovai, tačiau buvo priverstos kapituliuoti – 7:21, 22:24.

Trečiąja vieta Lietuvos moterys nudžiugino vienetų turnyre. Prizininke tapo Vaiva Žymantė. Aukštesnės vietos buvo sunku tikėtis, nes pusfinalyje jai teko kautis su būsima čempione Katrin Neudolt. Austrė buvo akivaizdžiai pranašesnė – 21:6, 21:9.

Vienintelėje – vyrų dvejetų grupėje lietuviai liko tuščiomis. Viltis teikę I. Reznikas ir K. Dauskurtas ketvirtfinalyje pralaimėjo turkams Furkanui Buyukgoze ir D. Altunui – 15:21, 21:12, 19:21.

Anksčiau pasibaigusiose 2-osiose Europos jaunimo (iki 19 m.) pirmenybėse, merginų dvejetų grupėje, sidabro medalius laimėjo Aurelija Ramaneckaitė ir Marija Rimkutė. A. Ramaneckaitė dar buvo trečia merginų vienetų pirmenybėse.

Lietuvos rinktinės treneris Donatas Narvilas buvo dvejopos nuotaikos: „Rezultatai tenkina, laimėjome daug medalių, tačiau jų galėjo būti daugiau ir vertingesnių. Žaidybine prasme perdegė Ignas Reznikas, naktį prieš finalus sunegalavo Emilija Unte, vyrų vienetų finale traumą patyrė Kazimieras Dauskurtas. Visi jie galėjo laimėti vertingesnius medalius nei jiems buvo įteikti per apdovanojimo ceremoniją. Tačiau, kaip bebuvo, lietuviams tai – sėkmingiausias Europos kurčiųjų badmintono čempionatas“.

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas čempionato uždarymo iškilmėse pasidžiaugė, kad Palangoje vykusiose pirmenybėse kovojo net 14 valstybių sportininkai, čempionatas praėjo sklandžiai ir patiko dalyviams.

„Tokio lygio badmintono varžybas organizavome pirmą kartą. Norėjome surengti taip, kad būtų geriausias čempionatas už visus buvusius. Padedant Lietuvos badmintono federacijai, mums tai pavyko padaryti. Ir iš dalyvių, ir Europos kurčiųjų sporto organizacijos atstovų sulaukėme pačių šilčiausių padėkos žodžių“, - sakė E. Kriūnas.

Palanga Europos kurčiųjų badmintono čempionatas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,915