Viena žymiausių grupių iš Gruzijos spalio 7 diena surengs vienintelį koncertą pajūryje!

Viena žymiausių grupių iš Gruzijos spalio 7 diena surengs vienintelį koncertą pajūryje!

„Bani Hill Band“ yra teigiamos energijos Sakartvelo muzikos grupė, savo garsais skleidžiamu džiaugsmu bei temperamentu greitai sužavėjusi mūsų publiką, pakvietusi ją šokiams ir visuomet paliekanti jausmą, kad verta pakartot. Ugningieji „Bani Hill Band“ – gražus pavyzdys, koks išskirtinis ryšys ir draugystė sieja mūsų šalis, o šiltas kartvelų muzikos temperamentas itin žavi, išjudina bei kviečia burtis.

Jauni, entuziastingi, pozityvūs „Bani Hill Band“ iš daugybės balsingų Sakartvelo grupių išsiskiria puikia instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis. Jie tradicinį polifoninį Sakartvelo dainavimą, kurį UNESCO yra pripažinusi pasauliniu šedevru, derina su mažiau žinomais instrumentiniais folkloro stiliais iš viso Kaukazo, skoninga pop muzikos dvasia ir tik jiems būdinga energija. Septyni „Bani Hill Band“ vyrai įspūdingais žemais vokalais stipriai prikausto dėmesį, jų muzika išjudina kūną, palepina retai girdimomis kartvelų liaudies melodijomis ir įkvepia šypsotis.

Šiuolaikiškai autentišką Sakartvelo muziką perteikiantys „Bani Hill Band“ Kaukazo regione turi tūkstančius gerbėjų, jie labai mėgstami Čečėnijoje, Abchazijoje, Osetijoje – keliaujant šiose vietovėse neabejotinai juos išgirstumėte kur nors grojant. „Bani Hill Band“ yra sėkmingai pasirodę Belgijoje, Izraelyje, Nyderlanduose, Kazachstane, Austrijoje, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Korėjoje, Vakarų pasaulyje jie taip pat žinomi. O su jais susipažinti – labai verta.

Bani Hill Band pasirodymas WOMEX 2019. Foto ©Terekas
Bani Hill Band pasirodymas WOMEX 2019. Foto ©Terekas

„Bani Hill Band“ grupės nariai yra kilę iš skirtingų Sakartvelo regionų: kartu koncertuoja ir svanas, ir megrelas, Rytų bei Vakarų regionų atstovai. Drauge jie atlieka liaudies dainas iš įvairiausių tėvynės kampelių bei kitų Kaukazo tautų muziką, savyje apjungdami ištisą Kaukazo kultūrą. Jų dainose kalbama apie meilę, dievišką Sakartvelo gamtą, stiprią draugystę, pagarbą tėvynei bei vyresniesiems.

Klausytojų mylimas skambesys atliekamas kartvelų simboliu – trijų stygų panduriu, akordeonu, rėminiu būgnu ir šiuolaikinės jėgos suteikiančiais klavišiniais, bosine gitara bei būgnais. Tradicinis instrumentas panduris, savo forma ir išvaizda primenantis balalaiką, Sakartvele yra laikomas laimės ir džiaugsmo simboliu, neatsiejamu nuo daugumos švenčių bei ritualų.

2019 m. jie buvo atrinkti pasirodyti Suomijoje vykusioje WOMEX pasaulio muzikos mugėje, kas yra kone visų world žanro gupių svajonė. Be to, Lietuva šiai grupei netgi tapo muzikos tiltu į pasaulį, čia ji yra atkeliavusi ne vien koncertams, bet ir įrašiusi savo CD, nufilmavusi keletą videoklipų, pradėjusi 2020 m. europinį turą. Kolektyvas pirmauja tarp Sakartvelo radijo stočių hitų, pasirodo televizijose, yra laukiamas įvairiose šventėse – nuo vestuvių iki didelių festivalių.

Spalio 7 d. 20 val. „Vandenis“, Palanga

Bilietus į Palangos koncertą rezervuokite tel.: +37062033998

„Bani Hill Band“ Sakartvelo muzikos grupė koncertas Vandenis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,923