Klaipėdos policija primena – rudenį išauga rizika susidurti su į kelią išbėgančiais gyvūnais

Klaipėdos policija primena – rudenį išauga rizika susidurti su į kelią išbėgančiais gyvūnais

Nuo 2022 m. pradžios iki rugsėjo 9 d. visoje Klaipėdos apskrityje jau užregistruoti 433 eismo įvykiai, per kuriuos automobiliai susidūrė su laukiniais į kelią išbėgusiais gyvūnais. Per keturis tokius eismo įvykius nukentėjo žmonės. Pernai tuo pačiu laikotarpiu tokio pobūdžio eismo įvykių buvo trimis mažiau, tačiau įskaitinių – per kuriuos nukentėjo žmonės – buvo dvigubai daugiau. Šiemet daugiausia susidūrimų su gyvūnais fiksuota Klaipėdos rajono (166) ir  Kretingos rajono (73) keliuose.

Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“, ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku. Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti itin tragiškos. Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis, ar kiškiais.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai vairuotojus  ragina būti atidesniais, esant galimybei, naudoti ir papildomas, atbaidyti gyvūnus galinčias priemones – pavyzdžiui ultragarso švilpukus. Tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio, arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys, kuris, į jį patenkant oro srovei, pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30 – 40 km/h greitį. Neringoje, kur mišku besidriekiančiame kelyje susidūrimų su gyvūnais taip pat pasitaiko gana dažnai, policijos pareigūnai per kelerius pastaruosius metus vairuotojams išdalijo kelis šimtus ultragarso švilpukų.

Pareigūnai primena, kad rudenį, ypač tamsiuoju paros laiku, svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti, prireikus – ir sustabdyti automobilį. Vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai, o, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti šviesomis, nenaudoti garsinio signalo, nes apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti visiškai nenuspėjamas ir labai pavojingas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

policija priminimas ruduo gyvūnai susidurimai kelias rizika
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924