Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių

Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių

Daugiau kaip tūkstantis Lietuvos Rotary organizacijos narių dalyvavo Rotariadoje.

Dalyviai varžėsi tradicinėse ir paralimpinėse sporto rungtyse, surinko tūkstantinę  paramą Lietuvos paralimpiniam komitetui bei geriamojo vandens stotelėms Palangoje.

Jau 21-ąjį kartą surengtos Rotariados metu Lietuvos paralimpiniam komitetui surinkta 8 tūkst. eurų parama, kuri bus skirta jaunų sportininkų, turinčių negalią sportiniam tobulėjimui bei varžyboms.

„Sporto ir bendrystės šventė Rotariada tapo tradicine ne tik Lietuvos Rotary, bet ir mūsų šalies paralimpinei bendruomenei. Džiaugiuosi, kad mūsų draugystė, užsimezgusi nuo nedidelių projektų, per kelerius metus organiškai išaugo į bendrystę, kurioje susitinka ir persipina mūsų vertybės, požiūriai, idėjos ir mūsų šalies ateities vizijos. Lietuvos paralimpinė viltis Aušra Garunkšnytė šiemet tapo bėgimo už švarią Baltiją Palangoje viena iš ambasadorių drauge su Vaida Žūsinaite.

Be to, Rotary Lietuva bendruomenė turėjo galimybę išbandyti paralimpinę sporto šaką – tinklinį sėdint. Esame dėkingi Rotary ir už suteiktą erdvę pristatyti paralimpinį sportą ir už paramą, kuri yra ypatingai reikšminga jauniesiems paralimpinio judėjimo dalyviams, pradedantiems savo kelią sporte, svajojantiems apie profesionalią karjerą ir jos aukštumas“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto pirmininkas Mindaugas Bilius.

Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-1

Rugsėjo 1–4 dienomis Palangos sporto arenose ir aikštynuose Lietuvos Rotary klubų nariai rungėsi 14-likoje skirtingų sporto šakų, tokių kaip paplūdimio tinklinis, krepšinis, šachmatai, tenisas, biliardas, smiginis, golfas ir kitų. Varžybų nugalėtojams išdalinti 27 medalių komplektai.

„Rotariada – tai ne tik rotariečių bendrystės tradicijų puoselėjimo šventė, bet ir misija padėti negalią turintiems jauniems sportininkams siekti savo olimpinių svajonių. Džiaugiamės, kad rotariečiams iššūkį metė paralimpiečiai, bėgikai su negalia ir 10 km distanciją  vyrų kategorijoje užtikrintai laimėjo - Linas Balsys, o moterų – Aušra Garunkšnytė .Tikimės, kad bėgimas taps tradicija ir įskaitine „Rotariados“ rungtimi“, – pažymėjo Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė.

Be to, šiemet pirmą kartą Lietuvos Rotary apygarda kartu su Palangos miesto savivaldybe ir paralimpiečiais pakvietė palangiškius ir kurorto svečius dalyvauti labdaros bėgime Palangoje „Už švarią Baltiją“ ir prisidėti prie plastiko taršos mažinimo. Akcijos metu rinktos lėšos geriamojo vandens stotelių įrengimui prie populiariausių Palangos pasivaikščiojimo ir bėgimo takų. 

Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-2

Pirmoji tokia stotelė, kurios vertė yra 7400 eurų, bus įrengta Meilės alėjoje. Ateityje Lietuvos Rotary apygarda planuoja gėlo geriamojo vandens stotelių šalies pajūrio kurorte įrengti dar daugiau.

Bėgimo „Už švarią Baltiją“ ambasadorė, olimpietė bėgikė Vaida Žūsinaitė teigia, kad dalyvavimas šioje šventėje buvo ne tik malonus, bet ir prasmingas. „Šis bėgimas man buvo svarbus ne dėl galimybės pasivaržyti, bet  dėl jo gražios misijos. Labai dažnai bėgiodama matau daugybę šiukšlių, plastiko atliekų tiek  mūsų miškuose, tiek dalyvaudama varžybose, todėl pati ne tik dažnai susimąstau apie ekologiją, bet ir stengiuosi mažiau vartoti, rūšiuoti atliekas ir kuo mažiau jų palikti po savęs“, – sakė V. Žūsinaitė.

Sportininkei pritaria ir paralimpietė bėgikė Aušra Garunkšnytė, tapusi ne tik bėgimo „Už švarią Baltiją“ ambasadore, bet ir nugalėtoja: „Man asmeniškai šis bėgimas buvo svarbus pirmiausia, dėl jo tikslo pasirūpinti, kad mūsų  Baltijos jūra taptų švaresnė. Be to, ši šventė įprasmino ir mūsų  draugystę su Rotary bendruomene. Labai džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti prie šio renginio ir sulaukiau didelio palaikymo“, – pažymėjo paralimpietė Aušra.

Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-3 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-4 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-5 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-6 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-7 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-8 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-9 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-10 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-11 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-12 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-13 Šį savaitgalį Palangoje įvyko vienas masiškiausių sporto renginių, nuotrauka-14
Lietuvos paralimpinis komitetas Lietuvos Rotary Rotariada Bėgimas Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924