Sveikai ir sportiškai – sveikatą stiprinančios praktikos Palangos bendruomenei

Sveikai ir sportiškai – sveikatą stiprinančios praktikos Palangos bendruomenei

Palangos miesto savivaldybės, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos  lėšomis finansuotas sportiškas projektas „Sveikai gyvenu”. Projekto metu palangiškiai: mokytojai, moksleiviai ir pareigūnai kviečiami sportuoti kartu su  profesionalia sporto trenere Danute Jurgeliene. Vyks tikslingos fizinio aktyvumo treniruotės, sveikos gyvensenos mokymai, kartu ir linksmi, nuotaikingi užsiėmimai. Rudenį, pasibaigus aktyviam svečių priėmimo periodui, dėmesys skiriamas ir čia gyvenantiems palangiškiams. 

Sveikai ir sportiškai – sveikatą stiprinančios praktikos Palangos bendruomenei, nuotrauka-1

Daugybė priežasčių

Sportas, treniruotės pakelia nuotaiką, gerina emocinę būseną, suteikia žvalumo, energijos, leidžia atsipalaiduoti dirbantiems sėdimą darbą, patiriantiems įtampą žmonėms. Tinkamai parinktos treniruotės, pratimai ir fizinis krūvis po kelis kartus į savaitę ženkliai pagerina žmogaus sveikatą, o svarbiausia, jog sportuoti niekada nevėlu. Sportu gali užsiimti bet kokio amžiaus žmonės – ribų nėra, o priežasčių, kodėl sportuoti sveika, rastume tikrai daugybę.

Praturtina kasdienybę

Pagrindinė sporto nauda yra ta, kad jis suteikia unikalią galimybę turėti sveiką kūną, jau nekalbant apie tai, kad jis praturtina ir paįvairina mūsų kasdienybę. Įtraukus į savo rutiną sportą ir tokiu būdu padidinus fizinio aktyvumo lygį galima pagerinti širdies veiklą, sumažinti diabeto riziką, išvengti traumų, sumažinti įtampą ir stresą. Fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, didina mūsų disciplinuotumą ir tuo pačiu prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės. Be to, fizinis aktyvumas gerina ir mūsų raumenų atmintį bei koordinaciją.

Sveikai ir sportiškai – sveikatą stiprinančios praktikos Palangos bendruomenei, nuotrauka-2

Svarbu pareigūnams

Kokybiškos, bendrą sveikatos būklę gerinančios treniruotės ypač svarbu ir pareigūnams, kurių darbe geras fizinis pasirengimas yra profesinė būtinybė.  Kiekvienais metais, policijos įstaigos ne tik varžosi atskiruose sporto renginiuose, bet ir už juos renka įskaitinius taškus bendrajai policijos sporto įskaitai. Kalendorinių metų pabaigoje paaiškėja sportiškiausia įstaiga bei policijos darbuotojai. Praėjusiais metais pirmąsias tris vietas užėmė Kauno, Tauragės ir Vilniaus apskričių VPK komandos. Viliamasi, kad profesionalios treniruotės ženkliai kilstels ir Palangos policijos pareigūnų sportinę parengtį, sustiprins sveikatą ir gerą formą. Juk visi norime, kad mūsų saugumą užtikrintų greitas, tvirtas emociškai ir fiziškai stiprus pareigūnas. Todėl šis projektas svarbus visiems.  Pareigūnai, sustiprinę savo kūną ir sveikatą, galės teikti geresnes ir kokybiškesnes paslaugas Palangos bendruomenei. Sportiški žmonės lengviau įveikia stresą, kuris dažnai pasitaiko pareigūnų darbe. 

Moksleiviai

Laikas, prie kompiuterių ekranų, kelionės automobiliu ir poilsis prie televizoriaus vargina stuburo raumenis, žmonės netenka formos, neretai ima kamuoti varginantys skausmai. Šiandien mokytojai pastebi, kad jaunimas juda per mažai. Ugdyti įprotį aktyviai leisti laisvalaikį derėtų nuo pat mažens. Matydami tėvų, mokytojų rodomą pavyzdį, turėdami galimybę išbandyti daug skirtingų veiklų, vaikai tikrai atras tai, kas jiems mieliausia, išmoks kokybiškiau atlikti judesius ir efektyviau kurs savo santykį su fizine veikla, lydėsiančia juos visą likusį gyvenimą. Juk jaunystėje išugdyti įpročiai, puoselėjami ilgai nuosekliai - niekur nedingsta. Todėl treniruotės su profesionalia sporto trenere aktualios ir gimnazistams, bei jų pedagogams. Profesionali trenerė Danutė Jurgelienė, savo patarimais ir mankštomis ne tik padės formuoti taisyklingą laikyseną, išvegti traumų, bet ir pratins prie sveikos gyvensenos ir mitybos. Tai padės jiems geriau jaustis, koncentruotis mokslams, lengviau išgyventi stresą bei prisidėti prie šeimų ir sveikatinimosi kurorto vardo puoselėjimo, skatinant sveiką laisvalaikį, aktyvią fizinę veiklą ne tik fizinio lavinimo pamokose.

Sveikai ir sportiškai – sveikatą stiprinančios praktikos Palangos bendruomenei, nuotrauka-3

Visada su gera nuotaika

„Sportas padeda į gyvenimą pažvelgti visiškai kitomis akimis. Fizinio aktyvumo dėka mūsų mintys tampa aiškesnės, o psichologinė būsena – tvirtesnė ir stabilesnė. Juk tik išjudinę savo kūną ir būdami sveiki galėsite kokybiškai kibti į darbus. Tad pradėkime gyventi sveikiau jau šiandien”, – kviesdama visus prisijungti prie projekto veiklų, sako projekto iniciatorė ir profesionali trenerė Danutė Jurgelienė. Sportas gerina nuotaiką, padeda pasijusti geriau, reikšmingai stiprina pasitikėjimą savimi. Projekto metu sporto treniruotės: asmeninės, funkcinės, sveikatingumo bus skirtos tik Palangos policijos pareigūnams ir Palangos gimnazijos pedagogams bei moksleiviams. Jos vyks vidutiniškai tris kartus per savaitę. Nepatingėkite ir ateikite sportuoti kartu su visa miesto bendruomene: mokytojais, jaunimu, pareigūnais. 

Gimnazijoje treniruotės mokiniams vyks nemokamai.

Laikas: pirmadieniais ir trečiadieniais 15:30 val.

Registracija pas trenerę Danutę Jurgelienę tel.: 8 620 96697.

Palangos miesto savivaldybė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sportiškas projektas „Sveikai gyvenu” sporto trenerė Danutė Jurgelienė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924