Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta

Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta

Savivaldybėje penktadienį, rugpjūčio 12 d., vykusio susitikimo metu, kuriame taip pat dalyvavo Tarybos nariai Ilona Pociuvienė ir Domininkas Jurevičius, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jūratė Mitkevičiūte bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė, ambasadoriui pristatėme, kokią paramą palangiškiai suteikė Bučos miesto gyventojams ir Palangoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams, kalbėjome ir apie tai, kaip ukrainiečiams sekasi įsitvirtinti mūsų mieste, su kokiais sunkumais jie susiduria bei kaip galime padėti. 

Vienas iš svarbiausių klausimų, kurį aptarėme Savivaldybėje,  o vėliau Kurhauze vykusio ambasadoriaus susitikimo su Palangoje apsistojusiais ukrainiečiais metu, - švietimas. Prie šio susitikimo prisijungė ir Ukrainos garbės konsulas Klaipėdoje Genius Vygantas. 

Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje rugsėjį duris atvers ukrainiečių mokykla, kurioje dirbs Ukrainos pedagogai, ir vaikai bus mokomi pagal ukrainiečių švietimo programas bei gaus ukrainieiškus brandos atestatus. Jau dabar norą mokytis šioje mokykloje pareiškė 68 Palangoje gyvenantys ukrainiečiai, tačiau vietų mokykloje dar yra, ir visi norintys gali registruotis. 

Savivaldybės prašoma ieškoti galimybių pavežėti mokinukus į Klaipėdą ir atgal. Ukrainiečius taip pat domino galimybės laikinai išvykti į Ukrainą bei vėl grįžti į Lietuvą, taip pat - kaip atkurti prarastus asmens dokumentus (užtikrinome, kad Savivaldybės specialistai šiuo klausimu padės). Susitikimo metu aptarti ir kiti Palangoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams aktualūs klausimai.

Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-1 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-2 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-3 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-4 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-5 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-6 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-7 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-8 Palangoje apsilankė Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, nuotrauka-9
Palanga Ukrainos ambasadorius Petro Beshta
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 1,026