Gimnazistų vasara: nauji iššūkiai ir puikūs pasiekimai

Geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai Tomas Jakubauskas ir Mūza Svetickaitė pasiekė labai gerų rezultatų.
Geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai Tomas Jakubauskas ir Mūza Svetickaitė pasiekė labai gerų rezultatų.

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos. Jos garbę gynė ir du palangiškiai, Palangos senosios gimnazijos mokiniai: Tomas Jakubauskas (IA) ir Mūza Svetickaitė (IIIB). Dalyviai iš pradžių atliko teorines užduotis skirtingomis temomis (apie pasaulinį vandenyną, Lioso plynaukštę, prekybos centrų geografiją Europoje, turizmo kaitą, greitųjų traukinių geografiją), vėliau - aplinkos tyrimus, kurių bendra trukmė sudarė net aštuonias valandas. Mokiniams teko kartografuoti teritoriją, sudaryti profilius, atlikti stebėjimus, skaičiavimus, matavimus, prognozuoti, sukurti viziją ir kt. 

Dalyviai turėjo įveikti ir vaizdinę užduotį, sudarytą iš 40 įvairaus sudėtingumo klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais. Vėliau mokiniai ir mokytojai aplankė Pažaislio vienuolyną, Rumšiškių etnografijos muziejų, Birštoną, grožėjosi Kauno marių vaizdais, stebėjo Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės infrastruktūrą. Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo ugdytiniai pasiekė labai gerų rezultatų. Bronzos medalį laimėjęs Tomas Jakubauskas teigia, kad įspūdį paliko aplinkos tyrimų užduotys (,,Lakstymas po Kauną, laipiojimas po kalnelius, atodangas, bridimas į Nemuną privertė įvertinti ramaus gyvenimo patogumus’’) ir draugystė su mokiniais ir Latvijos , Estijos ir Lenkijos.  Mūza Svetickaitė parodė gerą rezultatą ir liko prie medalių ribos.

Gimnazistų vasara: nauji iššūkiai ir puikūs pasiekimai, nuotrauka-1

Tačiau Mūzos Svetickaitės geografinė vasara tęsėsi ir toliau. Ji kartu su Lietuvos mokinių komanda liepos mėnesio viduryje nuotoliniu būdu dalyvavo XVIII tarptautinėje geografijos olimpiadoje, kuri šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus - daugiau kaip 200 moksleivių iš 54 pasaulio valstybių. Dalyviai varžėsi trijose rungtyse: jų laukė teorinės užduotys (mokiniams reikėjo gvildenti transporto ir šiltnamio dujų ryšį, Pietų Ramiojo vandenyno problematiką, Mekongo baseino žemupio ypatumus, miškų gaisrų, grimztančių miestų ir darnaus vystymosi iššūkius, žaliosios revoliucijos ir gyventojų skaičiaus kaitos sąsajas), sudėtinga rungtis - aplinkos tyrimų užduotys, kurias atlikusi Lietuvos komanda parodė geriausią rezultatą pasaulyje, ir multimedia testas -  40 sudėtingų klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais. Susumavus visų olimpiados dalyvių rezultatus, tapo aišku, kad Lietuvos komanda parodė geriausią rezultatą tarp visų Europos šalių dalyvių bei tapo antrąja pasaulyje ( I vieta atiteko Singapūrui) - du Lietuvos komandos dalyviai laimėjo aukso medalius, du sidabro (Mūza viena iš jų). ,,Sidabro medalis individualioje įskaitoje yra tai, į ką įdėta labai daug darbo, bet tikėtasi tik slapčiausiose svajonėse. Kosmosas! Bet dar didesnis kosmosas tai, kad komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė I vietą Europoje ir II vietą Pasaulyje. Nenusakomas jausmas, kai gali prisidėti prie to, kad Lietuvos vardas skamba pasaulyje“, - įspūdinga patirtimi dalijosi Mūza. Kaip teigia Lietuvos komandos vadovai: geografas Rytas Šalna, olimpiadų alumnė Gabija Vasiliauskaitė ir geografijos mokytoja ekspertė Angelė Pakamorienė, ,,laimėti medalius tarptautinėje olimpiadoje yra aukštas pasiekimas, bet kelis metus išlaikyti itin aukštus pasiekimus – tai kryptingo, nuoseklaus, labai daug laiko reikalaujančio, o neretai net alinančio mokinių, mokytojų ir komandos trenerių darbo rezultatas”.

Gimnazistų vasara: nauji iššūkiai ir puikūs pasiekimai, nuotrauka-2

Palangos senoji gimnazija didžiuojasi gimnazistais Mūza Svetickaite ir Tomu Jakubausku, kurie solidžiai atstovavo gimnazijai, Palangai ir Lietuvai. 

Palangos senosios gimnazijos inf.
Baltijos šalių geografijos olimpiada Palangos senoji gimnazija gimnazistai Mūza Svetickaite Tomu Jakubausku Palanga Lietuvai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939