Oleksandro Tereščenkos knygos pristatymas Palangos vasaros skaitykloje

Oleksandro Tereščenkos knygos pristatymas Palangos vasaros skaitykloje

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Oleksandro Tereščenkos knygos „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“ (Життя після 16:30. Сім років потому) pristatymą. Renginys vyks rugpjūčio 6 d. 18 val. Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72).

„Kas yra drąsa? Tai istorija, kurią tu pats sau sugalvojai, kad tęstum kelionę, kurioje viskas susiklostė ne taip. Kai ankstesnėje stotelėje išlipo viltis, palikusi suglamžytus baltinius ir nebaigtą arbatos puodelį, kuriame bjauriai barška šaukštas. Kai tavo žvilgsnis pasąmoningai nukrypsta į tą trokštamą raudoną rankeną, už kurios game over ir amžina ramybė. Kai kiekvienas naujas bendrakeleivis spokso į tave tarsi į mirusį žmogų, neslėpdamas nuostabos, kad vis dar esi čia. Ir dabar, kai tik akimirkos skiria tave nuo šio prakeikto rašiklio, tu vėl atkartoji tą istoriją, išaustą iš svajonių ir beprotiškų troškimų fragmentų... Ir tu eini toliau.“

Tai žodžiai iš O. Tereščenkos knygos.

Oleksandras 2014 m. savo noru išėjo į frontą. Ginant Donecko oro uostą, apšaudymo metu į patalpą, kurioje buvo Ukrainos kariškiai, pataikė granata. Oleksandras ją pagriebė ir norėjo išmesti, bet... nesuspėjo. Granata sprogo jo rankose. Šiuo poelgiu Tereščenka išgelbėjo savo bendražygių gyvybes, bet buvo sunkiai sužeistas. Už asmeninę drąsą ir didvyriškumą, ištikimybę karinei priesaikai buvo apdovanotas ordinu „Už drąsą“, o 2016 metais – nevalstybinio ordino „Ukrainos liaudies didvyris“ garbės ženklu.

Ši knyga – ne apie karą, tai ne didvyriškas epas, čia rašoma apie tai, kas įvyko po to: apie savęs įveikimą ir pastangas pradėti gyvenimą iš naujo. Tai epizodai iš gyvenimo po karo. Autorius nesiekia skaitytojo užuojautos ar gailesčio, laiko save savarankišku žmogumi, gebančiu ne tik susitvarkyti su savo problemomis, bet ir padėti kitiems.

Renginyje dalyvaus knygos autorius – O. Tereščenka, jį kalbins Nacionalinės bibliotekos darbuotoja Alla Kamchatna. Renginys vyks rusų kalba.

Renginį moderuos Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vadovė dr. Ilona Strumickienė.

Trumpai apie renginį

Data

rugpjūčio 6 d.

Laikas

18 val.

Vieta

Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72

Dalyvavimas

įėjimas laisvas

Trukmė

1,5 val.

Daugiau informacijos

socialiniame tinkle „Facebook“

Oleksandras Tereščenka knygos pristatymas Palangos vasaros skaitykla „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933