Palangoje reabilituojami Ukrainos kariškiai ir policijos pareigūnai

Palangoje reabilituojami Ukrainos kariškiai ir policijos pareigūnai

Parėjusios savaitės pabaigoje Lietuvą pasiekė 51 kovotojas iš Ukrainos. Tai kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai, kartu su ginkluotosiomis pajėgomis išvien kovoję mūšio lauke. Visi Ukrainos laisvės gynėjai yra gydomi 8 reabilitacinio gydymo įstaigose visoje Lietuvoje, tarp jų ir trijose Palangos reabilitacijos įstaigose. Palangos savivaldybės žiniomis, į mūsų kurortą atvyko pirmieji 19 pacientų.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, pirmasis kovotojas reabilitacijai į Lietuvą atvežtas dar liepos pradžioje, likusieji – per pastarąsias dvi paras. Visi yra po įvairiausių sužeidimų karo metu: galvos smegenų sužalojimai, šovinės žaizdos, stuburo pažeidimai bei įvairios traumos, patirtos sprogimų metu. Jiems bus taikomos antrinio ir tretinio lygio stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos.

Ukrainos kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai Palangoje bus reabilituojami mažiausiai 24 dienas.

Pacientai iš kovojančio Ukrainos jau pradėjo reabilitacijos gydymą Vidaus reikalų ministerijai priklausiančiame „Pušyne“, o taip pat ir „Palangos line“. Sunkiausi pacientai atiteko Palangos reabilitacijos ligoninei – kariai po ypač sunkių sužeidimų karo lauke. Beje, ši reabilitacijos įstaiga turi ir tam tikrą patirtį gydant tuos, kurie nukentėjo nuo agresijos ir ginklų, – čia gydyti Sausio 13 – osios ir Ukrainos Maidano dalyviai, dabar štai – naujos aukos.

Tarp kitų, į „Pušyną“ atvyko Ukrainos pareigūnė, kuri nukentėjo sprogus ant namo numestai bombai.

Palanga reabilitacija Ukrainos kariškiai policijos pareigūnai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,921