Palangoje prasidėjo 23-osios „Aurum 1006 km lenktynės“

Palangoje prasidėjo 23-osios „Aurum 1006 km lenktynės“

„Ponios ir ponai, užveskite variklius“, - šia sakraline fraze, skambančia bemaž viso pasaulio arenose, kuriose vyksta reikšmingiausio lygio varžybos, prasidėjo nuo pat 2000-ųjų be pertraukų Palangoje vykstančios „Aurum 1006 km lenktynės“ – didžiausios Baltijos šalyse ir gerai žinomos ne tik jose.

Šią frazę ištaręs pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis pasveikino visus susirinkusius į lenktynių atidarymą, tarp kurių buvo ir politikų bei vietos valdžios atstovų, o sportininkams linkėjo greitos trasos ir atkaklios, žiūrovus iki pat paskutiniųjų metrų kerinčios kovos. 

Žinoma, nepamirštant saugumo ir atidos varžovui, o svarbiausia – visiems sėkmingo finišo.

„Aurum 1006 km lenktynių“ atidaryme debiutavo ir akrobatinio skraidymo „Iron Wolf Aerobatics“ komandos pilotas Igoris Lobanovas, neseniai sugrįžęs iš Pietų Ispanijos, kur vyko nacionalinis Ispanijos akrobatinio skraidymo čempionatas. 

„Šios tradicinės lenktynės - bene labiausiai laukiama automobilių sporto bendruomenės šventė pajūryje, todėl tapti jos dalimi ir supažindinti žiūrovus su akrobatiniu skraidymu, praturtinant šventę dar didesne spalvų gama bei adrenalinu, man tikras malonumas“, - prieš įspūdingą pasirodymą lenktynių atidaryme kalbėjo „Iron Wolf Aerobatics“ pilotas I. Lobanovas.

Jo pilotuojamas akrobatinis lėktuvas „Xtremeair XA42“, su kuriuo Igoris iškovojo Ispanijos akrobatinio skraidymo čempiono laurus standartinėje „Advanced“ kategorijoje ir tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu šį titulą, stovėjo prie lenktynių starto linijos prieš išsirikiavusius visus sportinius automobilius, paruoštus 1006 km maratono varžyboms.  

Vėliau jis atliko įspūdingą bemaž 10 min. trukmės programą, kuria, kaip teigė daugelis šio siurprizo nustebintų žiūrovų, žavėtųsi ir žinomiausias padangių meistras Jurgis Kairys.

Lenktynių pradžia geriausiai pavyko iš antrosios pozicijos su „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ startavusiam „Gera dovana-Šiauliai By RD Sings“ sportininkui Pauliui Paškevičiui.

Iškart už lyderio pirmuosius ratus suko abu „Audi R8 LMS“, kuriuos pilotavo trasos rekordininkas, „Circle K MylesPlus Racing Team“ lenktynininkas Ralf Aron ir jo kolega ir varžovas iš „Circle K – Lesta Racing Team“ ekipos Julius Adomavičius. 

Tokia hierarchija tęsėsi iki 13-ojo rato, kai ryžtingai nusiteikę abiejų „Audi“ lenktynininkai aplenkė šiaulietį.

Tačiau tai tik lenktynių pradžia, laukia dar ilgas jų maratonas, kuriame neišvengiamai bus dar daug rokiruočių ir viso kito, kas puošia lenktynes.

Praėjus pirmai valandai nuo lenktynių pradžios lyderių trejetukas nepasikeitė. Tačiau dabar prasideda vairuotojų pasikeitimai, tad neišvengiamai kis ir rikiuotė.

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos
Aurum 1006 km lenktynės Palanga startas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919