Didžiausiame šalies kurorte dominuoja „Aurum 1006 km lenktynės“

Didžiausiame šalies kurorte dominuoja „Aurum 1006 km lenktynės“

Šio momento ištisus metus laukė „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai, lenktynininkai ir tūkstančiai automobilių sporto gerbėjų.

Laukimas baigėsi liepos 14-ąją, kai didžiausios Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynės“, be pertraukų vykstančios nuo pat 2000 metų, paskelbtos atidarytomis.

23-ąsias renginio metraštyje lenktynes atidarė ir apie jų svarbą ne tik šalies automobilių sportui, bet ir kurorto gyvenimui kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir pagrindinis „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. 

Tačiau šventinis šurmulys centrinę Palangos Vytauto ir aplinkines gatves užvaldė dar gerokai iki renginio pradžią ženklinančio momento.

Paplūdimį į lenktynių pradžią pusdieniui iškeitę ištikimiausi ilgų nuotolių lenktynių gerbėjai stebėjo varžybose dalyvaujančių automobilių paradą ir spalvingą komandų pristatymą Vytauto gatvėje su visam lenktynių festivaliui būdingais atributais – muzika, besirenkančiais oriais svečiais ir vasariškai nusiteikusiomis gražuolėmis, siūliusiomis paragauti rėmėjų „Aurum“ ir „Dynami:t“ naujausio asortimento produkcijos.

Mato didėjančią lenktynių vertę

Nesunku pastebėti, jog paradas ir visa renginio atidarymo ceremonija sutraukia vis daugiau ne nuobodžiaujančių poilsiautojų, o neblogai greičių pasaulį išmanančių žiūrovų.

„Atidarymo paradai Vytauto gatvėje ir čia vyraujantis šurmulys nuteikia maloniai, todėl juos stebiu jau ne pirmą ir ne trečią kartą, - prisipažino šilutiškis Kazimieras Vanagas. – „Aurum 1006 km lenktynės“ kasmet progresuoja, kasmet čia susirenka vis konkurencingesni varžovai, kasmet trasoje skrieja vis galingesni ir greitesni automobiliai“.

„O tai bene geriausias didėjančios renginio vertės ir jo patrauklumo rodiklis“, - reziumuoja jo kaimynas Andrius Voveris.

Traukos magnetas žiūrovams

Po išvakarėse vykusios techninės komisijos paaiškėjo, jog šiemet prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 31 automobilis. Tarp jų 11 įvairių modifikacijų  BMW, 7 – „Porsche“, 3 „Audi“.

Lenktynėse debiutuoja net du „Audi R8 LMS“, „Mercedes AMG GT EVO“ ir kiti automobiliai, trasoje ratus suks du „Lamborghini Huracan Super Trofeo“, „Ford Mastang“, „Ford Shelby GT 350“, nekalbant jau apie įvairaus „kalibro“ septynis „Porsche“.

Jei pridurtume, jog šiuos ir kitus monstrus vairuos patyrusių komandų greičiausieji pilotai, netektų akcentuoti, kad šiemet laukia itin aštri, neprognozuojama kova – tikras traukos magnetas žiūrovams.   

Prognozuoti nelengva

Didžiausios pagarbos verta „Gera dovana – Šiauliai by RD Sings“ komanda, šiemet besivaržanti net keliais frontais. Sekmadienio popietę sėkmingai pasirodę Portugalijoje, Portimao trasoje vykusiose 24 val. lenktynėse, šiauliškiai, kaip sakoma tiesiu taikymu ir tik didžiulių pastangų dėka atsidūrė Palangoje, kur jų laukia dar vienas, svarbiausias sezono egzaminas Lietuvoje.

„Gera dovana – Šiauliai by RD Sings“ ekipos sportininkai „Aurum 1006 km lenktynėse“ vairuos „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ ir yra laikomi vienais favoritų.

Kitą naująjį „Lamborghini Huracan ST EVO“ vairuos „Ignera & BioCircle by Dynami:t“ komanda : Mantas Matukaitis, Rokas Steponavičius, Karolis Gedgaudas ir Aivaras Pyragius.

Tačiau kam šiemet šypsosis pergalės deivė Nikė, žvelgdami į Vytauto gatvėje išrikiuotus kovinius bolidus, nedrįso spėlioti net automobilių sporto autoritetais laikomi žinovai.

Visgi daugumos akys krypo į pirmuosius du praėjusių metų lenktynių prizininkus.

Nugalėtojai šiemet pakeitė ne tik lenktynininkus, bet ir automobilį. „Circle K Miles Plus Racing Team“ pateikė nemenką siurprizą, į trasą išvairavusi „Audi R8 GT3“, kurį pilotuos be jau gerai pažįstamų Oskaro Brazaičio ir Paul August du greiti Estijos lenktynininkai broliai Ralf ir Paul Aronai.

Trasos rekordininką Ralfą puikiai žino Lietuvos automobilių sporto gerbėjai, o štai jauniausias lenktynininkas Paul debiutuoja komandoje ir mūsų šalies trasose. Aštuoniolikmetis estas -  „Mercedes Formula 1 Junior“ ekipos narys – labai greitas ir titulais lenkia vyresnįjį brolį.

Dar vieną „Audi R8 GT3“ vairuos patyrę  Marijus Mazuch, Ignas Gelžinis, Julius Adomavičius ir Eimantas Navikauskas.

Niekas neabejoja, kad rimčiausias „Audi” konkurentas bus itin daug atidžių žvilgsnių susilaukęs naujausias „Nebankrutuok.lt-Balbol by Club Exit“ ekipos „Mercedes AMG GT3 Evo”.

Prie šio automobilio vairo sėdės Nemunas Dagilis, Deividas Jocius ir Egidijus Valeiša.

Tačiau lenktynės ilgos – net 1006 kilometrai, o iki finišo laukia 373 trasos ratai, kurių kiekvienas – po 2682 metrus.

Tad nutikti gali visko, o kad nutiks – irgi niekas neabejoja.

„Kiekvieno lenktynių organizatoriaus svajonė, kad nugalėtojas paaiškėtų tik paskutiniajame posūkyje, o dar geriau – paskutiniuose trasos metruose, - lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus” sakė lenktynių organizatorius D. Jonušis. – Norime, kad dėl nugalėtojų titulo kautųsi kuo daugiau komandų, o jų nekompromisinė kova kaustytų žiūrovų dėmesį iki pat finišo”.     

Įrodė vaikiškos kėdutės naudą

Lenktynių atidaryme dalyvavo ir penktadienį prasidėsiančių „Olybet 108 km moterų iššūkio“ partneriu tapusio „Britax-Romer“ atstovai.

Kuo patraukli „Aurum 1006 km lenktynių“ uvertiūra patikimumu garsėjantiems vaikiškų automobilinių kėdučių tiekėjams? Pasirodo, tiesiogiai. Stebint miniai žiūrovų pademonstruota kaip reikia įtaisyti automobilyje vaikišką kėdutę, kad vairuotojui būtu ramu, o joje patogiai ir saugiai jaustųsi mažylis. Galimybė visa tai išbandyti teko klaipėdiečiui, 30-čiui tėveliui Kęstučiui ir jo dvejų metukų dukrytei Barborai Emilijai.  

Jau paaiškėjo ir pirmieji prizininkai

Nutilus šventiniam šurmuliui Vytauto gatvę iškart užtvindė galingų motorų gausmas.

Čia surengtos pirmosios „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje trumpos, labai dinamiškos „Dynami:t Super sprint“ varžybos, kurias su „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ laimėjo „Porsche Baltic GT4“ komandos sportininkas Egidijus Gražys, maždaug 60 m. distanciją įveikęs per 5,27 sek.

Antras liko tokį pat laiką užfiksavęs „RC Cola Racing Shaked By Texaso“ atstovas Eugenijus Sladkevičius, vairavęs „Ford Shelby GT350 Evo2“.

Trečiąją prizininkų pakylos poziciją užėmė pernykštis šių varžybų nugalėtojas, „Spark Energy/galingas.lt“ komandos lyderis Dovilas Čiutelė, su savo raudonąja „Lada 2104“ distanciją įveikęs per 5,29 sek.

Įdomu, kad pernai Dovilui pergalę dovanojęs laikas buvo daugiau nei puse sekundės geresnis - 4,68 sek.

Po pietų visi įvykiai persikėlė į pagrindinę „Aurum 1006 km lenktynių“ trasą, kurią išbandė savo važiavimus surengę „Porsche“ klubo Lietuva“ nariai, „Ultim8 Drag by Startline“ lenktynių  dalyviai pradėjo atrankos varžybas, startavo ir net tris dienas truksiantis „Technitis“ žiūrovų slalomas, kuriame išbandyti jėgas ir pasijusti tikrais lenktynininkais gali visi norintys.

Pirmąsias treniruotes popietę pradėjo ir šeštadienį dėl pagrindinio lenktynių trofėjaus kovosiantys sportininkai.

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos
Aurum 1006 km lenktynės Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933