Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai

Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai

„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota ir atidaryta stovykla gabiems visos Lietuvos vaikams, kuriuos po savo stogu suvienijo ir ugdo Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbė žinią Facebook antradienį, liepos 5 dieną.

„Man tai prilygsta tikram stebuklui! Nes praktiškai visos stovyklos prie jūros yra privatizuotos ir ten stovi prabangūs namai. Kalbu apie visas buvusias vaikų stovyklas prie jūros, tarp jų ir Klaipėdoje, Giruliuose. O mes išsaugojome, mes pasirūpinome vaikais, ir šiandien, stovyklos atidarymo dieną, jie koncertuoja, didžiuojasi savo dėstytojais ir tuo, kad gali mokytis tokioje garsioje menų mokykloje, jie džiaugiasi, kad vasaras galės praleisti tokioje fantastiškai gražioje menų ir edukacijos aplinkoje ant jūros kranto,“ – sako mero įrašas.

„Aš taip pat džiaugiuosi, jog mums pavyko išsaugoti Kunigiškių vaikų  stovyklą! Aš, kaip ir stovyklos vaikai, šiandien taip pat šypsausi!“

Vienuolika metų iki šios šventės – stovyklos atidarymo dienos!

Tiek prireikė laiko nuo tada, kai 2011 metais Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio metu Palangos miesto savivaldybė iškėlė šios apleistos stovyklos likimo klausimą ir prašė išsaugoti ją vaikams bei neleisti privatizuoti. 

„Įveikus daug įvairių įvairiausių peripetijų, tarp jų ir išskirtinį suinteresuotų asmenų dėmesį šiai „gardžiai“ 4,8 hektaro pajūrio teritorijai, iš rankų į rankas ėjusi bei jau visiškai nustekenta ir net benamių landyne tapusi stovykla pagaliau buvo perduota Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos žinion. Pastaroji įgyvendino Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos vasaros edukacijos centro įkūrimas“ – sako Š. Vaitkus.

Meno mokyklos vadovai merą patikino, jog ši gabių vaikų, kurie, be jokių abejonių, kurs gražią ir intelektualią Lietuvos ateitį, menų ir edukacijos erdvė veiks ištisus metus.

Planuojama, jog ateityje bus bendradarbiaujama ir su kitomis visos Lietuvos menų mokyklomis, kad ir jų ugdytiniai stovyklautų Palangoje, Kunigiškėse.

Jau šią vasarą stovykloje ilsėsis ir kurs jaunieji dailininkai ir šokėjai, naują programą rengs Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, stovyklaus ir čiurlioniukai iš Ukrainos.

Jau rytoj, mums visiems taip svarbią Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną, vasaroti į Palangą, į savo stovyklą, sugužėję čiurlioniukai koncertuos Palangos Kurhauze – jie pradės jubiliejinį dešimtąjį Tarptautinį M.K. Čiurlionio muzikos festivalį. 

„Dėkoju mokyklos vadovui Dainiui Numgaudžiui, visam kolektyvui ir visiems geriems žmonėms už tai, kad vaikai turi savo namus prie jūros. Net neabejoju, kad čia bus išugdytas ne vienas talentas garsinantis Lietuvos vardą visame pasaulyje. Taip atrodo vaikų laimė!“ – džiaugiasi Š. Vaitkus.

Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai, nuotrauka-1 Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai, nuotrauka-2 Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai, nuotrauka-3 Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai, nuotrauka-4
Palanga Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933