Poilsiautojai Palangoje susidūrė su nesklandumais: gyva eilė prie mažo autobuso

Poilsiautojai Palangoje susidūrė su nesklandumais: gyva eilė prie mažo autobuso

Ilgasis savaitgalis sutraukė minias poilsiautojų į Lietuvos pajūrį. Tačiau, panašu, apie tokius žmonių srautus pagalvojo ne visi. Štai namo iš Palangos į Klaipėdą vakare panorę grįžti žmonės susidūrė su nesklandumais. (Atnaujinta pervežimo įmonės komentaru.)

Kaip portalui „Etaplius“ pasakojo nuotrauką iš Palangos autobusų stoties atsiuntusi Simona (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut.), leidžiantis saulei grįžti norinčių yra daug, tačiau tilpti į autobusą galės ne visi.

„Į autobusą žmonės leidžiami gyva eile. Kitas autobusas po pusantros valandos, apie vienuoliktą. Bet jau dabar gyvoje eilėje dvidešimt žmonių. Jeigu ir vėl atsiųs tokį mažą autobusą, nežinau, visi netilpsim. Reikės kviestis taksi arba eiti pėsčiomis. Vasaros savaitgaliais ir taip daug keliaujančių iš Palangos į Klaipėdą, nejaugi autobusų parkas neįvertina situacijos, juk ne pirmi metai dirba", – piktinosi poilsiautoja.

Komentaro paprašėme keleivių pervežimą vykdančios bendrovės. Gavus jų atsakymą, tekstą papildysime.

Atnaujinta 22:15 val.

Skaitytoja kiek vėliau pakomentavo, kad į autobusą netilpę keliautojai susigrupavo mažomis grupelėmis ir kvietė taksi ar pavežėjus.

„Iki mikriuko net neleido grūstis, ten vos ne riaušės kilo, kaip Titanike. Susimetėm visi po 5-6 kas laukėm ir važiuojam su pavežėjais“, – pasakojo Simona.

Atnaujinta 06.28 14:00 val.

Kaip vėliau pasakojo Simona, mikroautobusai tarp Klaipėdos ir Palangos vyksta kas pusantros valandos. Kai kurie žmonės laukė jau antro autobuso, nes į pirmąjį nespėjo, tarp keleivių kilo pykčiai.

„Jau mums ateinant į stotį laukiančių veido išraiškos buvo tokios, kad norėjosi skradžiai žemę lįsti. Kai kurie jau į ankstesnį autobusą prieš pusantros valandos netilpo ir buvo akivaizdu, kad visi netilps į šį. Viena moteris sukėlė isteriją, nes jos nenorėjo priimti jau į antrą autobusą, jai būtų reikėję tris valandas laukti.

Kitas autobusas buvo numatytas 23:20 val. ir tai dar klausimas, ar jis atvyks ir ar visi sutilps. Tad kas netilpome, net nebelaukėme, išsikvietėme pavežėjus, kelionė kainavo 2,5 Eur, kai mikroautobusu trijų eurų prašo.

Kiek teko būti užsienyje, jeigu susidaro keleivių perteklius, atsiunčiami didesni autobusai arba tiek, kad visi keleiviai būtų pervežti, keleiviai nepaliekami likimo valiai“, – stebėjosi pašnekovė.

Perpildymų buvo, bet nėra dažnai

Portalui „Etaplius“ situaciją pakomentavo keleivių pervežimą tarp Klaipėdos ir Palangos mikroautobusais vykdančios VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Andrius Samuilovas.

Pasak vadovo, realiu laiku situacija nėra vertinama, kasdien apžvelgiami praėjusios dienos duomenys.

Dėl susidariusios situacijos, pasak Andriaus Samuilovo, įtakos galėjo turėti šventinis savaitgalis ir tokia situacija nėra kasdienė, didesnis keleivių srautas susidaro iš Palangos.

„Vertinant tvarkaraštį, įsigaliojusį nuo birželio 06 d., tuo metu iš Klaipėdos į Palangą atvežti keleivius transporto priemonės talpos pakanka, tačiau iš Palangos situacija sudėtingesnė, perpildymų buvo. Situacija nėra identiška kiekvieną savaitgalį ir manome, kad šis poreikis buvo išaugęs tik dėl ilgojo savaitgalio. Dvi dienos 06.23 ir 06.25 buvo skaitlingiausios pagal pervežtų keleivių skaičių“, – komentavo vadovas.

Griežtai laikosi sutarties

Pasiteiravus, ar esant keleivių pertekliui įmonė turi galimybes atsiųsti didesnį autobusą, pašnekovas teigė, kad aptarnaujamas maršrutas yra taksi tipo mikroautobusais. Papildomos transporto priemonės siuntimas nėra numatytas sutartyje.

„Didesnio autobuso atsiųsti galimybės nėra. Maršrutas yra – maršrutinio taksi tipo, o ne autobuso. Vežėjas pagal aptarnavimo sutartį turi ir naudoja vienodas pagal dydį ir techninius parametrus transporto priemones ir vykdo reisus griežtai pagal nustatytą tvarkaraštį. Antros transporto priemonės siuntimas užsipildžius pirmajai sutartyje nėra numatytas, o tokių atvejų dažnai nepasitaiko, nes kryptyje Palanga – Klaipėda  (ir atgal) kursuoja nemažai tarpmiestinių autobusų, kurie užpildo ir patenkina poreikį įvairiu paros metu“, – tikino įstaigos vadovas.

„Mūsų įstaiga organizuoja ir administruoja Palangos kryptimi tik šio maršrutinio taksi Nr. 31 maršrutą. Autobusų maršrutas Palanga – Klaipėda – Palanga, kurio reisai užbaigiami gerokai anksčiau, yra organizuojamas Palangos miesto savivaldybės vežėjo“, – teigė pašnekovas.

Poilsiautojai Palangoje susidūrė su nesklandumais: gyva eilė prie mažo autobuso, nuotrauka-1
Palanga poilsiautojai Palangos autobusų stotis VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ Autobusų maršrutas Palanga – Klaipėda – Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939