Minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių trisdešimtmetį – Eilato (Izraelis) dėmesys Palangos kurortui

Eyal Rabinovich nuotr.
Eyal Rabinovich nuotr.

Praėjusią savaitę Palangos atstovai lankėsi viename iš kurorto miestų-partnerių – Eilate, Izraelyje, kur vykusių renginių metu buvo paminėta Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių 30-ties metų sukaktis. Šis paminėjimas, surengtas Lietuvos ambasados Izraelyje iniciatyva, suteikė puikią galimybę dar kartą prisistatyti Palangos kurortą Eilato gyventojams.   

Renginyje dalyvavo Lietuvos ambasadorė Izraelyje Lina Antanavičienė, Lietuvos ambasados Izraelyje komercijos atašė Arūnas Karlonas, ambasados darbuotojai, taip pat – Eilato meras Eli Lankri bei kiti Eilato savivaldybės atstovai. Palangai atstovavo Savivaldybės tarybos narės Ilona Pociuvienė ir Sondra Kulikauskienė, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jūratė Mitkevičiūtė bei Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Siekiant vietos gyventojus labiau supažindinti su Lietuva, Eilato meno galerijoje buvo atidaryta Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva“, o Palangos atstovai kartu su Lietuvos ambasada Izraelyje čia pristatė lietuvišką kulinarinį paveldą.

Renginio metu taip pat buvo aptariami Palangos ir Eilato bendradarbiavimo projektai, domėtasi sveikatinimo srities, švietimo, kultūros naujovėmis, dalintasi patirtimi. Dėmesys skirtas ir bendradarbiavimo projektui tarp Eilato ir Palangos mokyklų – aptarta jo nauda bei sutarta šį bendradarbiavimą, kurio dėka Palangos ir Eilato moksleiviai, lankydamiesi mieste-partneryje, susipažįsta su abiejų šalių tradicijomis ir kultūrų skirtumais, įvertina panašumus ir kt., pratęsti ir kitąmet.

Minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių 30-ties metų sukaktį, Palangos kurortas vietos gyventojams buvo pristatytas ir Eilato promenadoje – čia didelio susidomėjimo sulaukė dalinami lankstinukai su informacija apie mūsų kurortą, lietuviški ledai bei Palangos miesto suvenyrai.  

Eilato meras Eli Lankri ir šio miesto delegacija Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus vardu buvo pakviesti rudenį atvykti į Palangą, į rugsėjį vyksiantį folkloro festivalį „Palangos miestely“.

Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr. Eyal Rabinovich nuotr.
Lietuva Izraelis diplomatiniai santykiai trisdešimtmetis Palanga Eilatas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,951