Liudas Mažylis kviečia pirmąjį vasaros savaitgalį pasitikti Palangoje: pristatys knygą

Liudas Mažylis. EP nuotr.
Liudas Mažylis. EP nuotr.

Birželio 3 d., penktadienį, 17 val. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis Palangos miesto viešosios bibliotekos skaitykloje (Vytauto g. 61, Palanga) pristatys savo naują knygą „Europos pusdiplomis“. Renginys atviras visai visuomenei. Pasak autoriaus, daryti pristatymą ir Palangoje jis norėjo nuo pat knygos išleidimo. 

„Kviečiu pirmą vasaros savaitgalį pasitikti Palangoje, susitikti, pabendrauti, pasikalbėti apie Europą ir mus Europoje. Jau beveik metus Palangoje veikia mano biuras, o jo kaimynystėje – miesto bibliotekos skaitykloje – pristatysiu savo neseniai išleistą knygą, kuri politinio dienoraščio formatu atspindi pastarojo laikotarpio aktualijas, – į knygos pristatymą penktadienio vakarą kviečia EP narys prof. L. Mažylis. – Vasarą Palangoje gali sutikti visą Lietuvą, o knyga būtent ir yra apie mūsų kasdienybę veikiančius visus įvairiausius politinius procesus“.

Knygoje „Europos pusdiplomis“ per EP nario politinę patirtį pristatomas laikotarpis nuo 2020-ųjų vasaros vidurio iki 2021 metų paskutinės dienos, pusės kadencijos ribos. Tai jau antroji europarlamentaro L. Mažylio knyga, pirmąją – apie kadencijos pradžią –  L. Mažylis pristatė pernai.

„Knygos stilius „džiazuojantis“, toks bus ir pats pristatymas Palangoje. O temos įvairios – banguojančios lyg Baltijos jūra“, – pasakoja L. Mažylis. Renginio metu „džiazuojančią“ atmosferą gyva muzika kurs atlikėjas ir autorius instrumentalistas Pranciškus Narušis. 

„Europos pusdiplomio“ chronologija sutapo su daugeliu dramatiškų išbandymų Europai ir pasauliui:  bandymai suvaldyti COVID-19 pandemiją, įvykiai kaimyninėje Baltarusijoje, nelegalių migrantų krizė Baltijos šalių ir Lenkijos pasienyje, ES kova su vėžiu, aplinkosaugos temos, pavyzdžiui, bičių nykimas dėl klimato kaitos. „Į tų problemų sprendimą kaip galėdamas bandžiau įsijungti ir kartu su kolegomis EP veikti šių iššūkių akivaizdoje“,  – pasakoja L. Mažylis. O knygos pabaigoje jau jaučiamas nerimas ir dėl Rusijos kėslų Ukrainos pasienyje...

Knygoje daug dėmesio skirta ir iki šiol prof. L. Mažylio aktyviai plėtojamai istorinės atminties temai. „Palanga mano knygoje taip pat pažymėta: mano biuras veikia Signatarų alėjoje, o iš šio miesto gi kilo netgi trys Vasario 16-osios Akto Signatarai“, – pasakoja Vasario 16-osios Aktą Berlyne prieš penkerius metus atradęs L. Mažylis. 

Knygoje taip pat netrūksta ir sudėtingų istorinių temų. „Birželį minime masinių trėmimų metines. Tragiška istorija atsikartoja, šiuo metu vyksta nelegalūs žmonių trėmimai iš Ukrainos į Rusiją.   Negalime pamiršti savos istorijos, turime ją priminti tiek sau, tiek Europai. Tai ir stengiuosi daryti įvairiomis formomis“, – pasakoja L. Mažylis, parengęs tremtinių laiškų parodą ir pristatantis ją skirtinguose Lietuvos miestuose.

Knyga iliustruota žaismingais šaržais, kuriuose pabandyta atskleisti dominuojančias L. Mažylio darbotvarkės temas. Dalyvauti knygos pristatyme Palangoje maloniai kviečiami ir miestiečiai, ir kurorto svečiai. 

Liudas Mažylis kviečia pirmąjį vasaros savaitgalį pasitikti Palangoje: pristatys knygą, nuotrauka-1
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka Liudas Mažylis nauja knyga „Europos pusdiplomis“ pristatymas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,92