Palangoje – savaitės trukmės istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės paaugliams

Palangoje – savaitės trukmės istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės paaugliams

Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. Visą savaitę jaunieji pasakotojai dalyvaus užsiėmimuose, kuriuose profesionalios istorijų pasakotojos ir edukatorės Daiva Ivanauskaitė, Milda Varnauskaitė, režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė bei aktorius, režisierius, kūrybiškumo seminarų vedėjas Paulius Tamolė atskleis istorijų kūrimo paslaptis ir išmokys savyje atrasti pasakotojo talentą.

Nors pasakojimo žanras, kaip viena iš scenos meno rūšių, Lietuvoje tik atranda savo gerbėjus, Vakarų Europos šalyse istorijų kūrimo dirbtuvės populiarios jau keletą dešimtmečių. Viena iš stovykloje Jono Šliūpo muziejuje dirbsiančių profesionalių pasakotojų Daiva Ivanauskaitė atskleidžia, kad Škotijoje, garsėjančioje ilgaamže keltiškąja pasakojimo tradicija, pasakojimas yra pripažįstamas savarankišku menu, lygiaverčiu kitoms meno šakoms ir integruojamas švietimo, kultūros, sveikatos ir verslo srityse. O išraiškingas ir įtraukiantis istorijų pasakojimas yra kasdienė praktika, todėl nenuostabu, kad škotai yra puikūs pasakotojai.

Neatsitiktinai jaunieji pasakojimo dirbtuvių dalyviai stovyklauti kviečiami į jaukų pirmojo Palangos burmistro Jono Šliūpo namų kiemelį – muziejus slepia daugybę įdomių, tik galbūt paslėptų istorijų. Į kūrybines dirbtuves atvykę jaunieji pasakotojai mokysis šias istorijas atrasti, improvizuoti, o galbūt kurti naujas – apie savo šeimą, brangius daiktus, gimtąjį miestą. Kartu su patyrusiais edukatoriais jie mokysis lavinti vaizduotę, kurti turtingą bei įtraukų pasakojimą, atlikdami praktines kūrybines užduotis bandys įveikti scenos ir viešo kalbėjimo baimę bei užmegzti ryšį su auditorija.

Į kūrybines dirbtuves kviečiami visi 11–14 metų amžiaus vaikai, tačiau ypač laukiami kūrybiški ir smalsūs, mėgstantys klausytis istorijų, tačiau nedrįstantys jų pasakoti viešai, nepasitikintys savimi ar nerandantys instrumentų savo kūrybiškumui atskleisti. Stovyklos užsiėmimuose galės dalyvauti tik 40 vaikų, tad visi susidomėję kviečiami registruotis iš anksto, nurodant savo kontaktinius duomenis, muziejaus el. paštu: [email protected]. Šešias dienas truksiančios stovyklos kaina – 10 eurų. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Tel. pasiteiravimui 8 460 54559.

Jono Šliūpo muziejus unikali stovyka kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuvės paaugliai Mažosios istorijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,918