Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos šventė: pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją Palangos mieste

Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos šventė: pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją Palangos mieste

Prieš beveik 700 metų Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Europą, kviesdamas kitų miestų gyventojus atvykti į Vilnių. Šiandien Vilnius į Lietuvos miestus siunčia „Vilniaus sapną“ – šiuolaikinių technologijų reginį-misteriją, kuris rengiamas sostinės jubiliejaus proga.  

Nemokamame reginyje po atviru dangumi savo mieste išvysite visą Vilniaus istoriją – nuo geležinio vilko kauksmo, svarbiausių įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio miesto veido.  

Misterija keliaus per septynis miestus 

Belaukdami jubiliejinės datos, pradedame minėti sostinės gimtadienį septynių Lietuvos miestų aikštėse bei erdvėse. Pirmieji misteriją „Vilniaus sapnas“ pamatys Palangos miesto gyventojai ir kurorto svečiai. 

„Norime atvežti žmonėms dalį šventės, priminti, kokia įspūdinga mūsų sostinės istorija, kokie iškilūs žmonės joje gyveno, kūrė, tikėjo šviesia jos ateitimi, kokie Vilniaus  menininkai dabar kuria modernų miesto veidą. Minėdami įspūdingą Vilniaus sukaktį kitų metų pradžioje lauksime svečių iš visos Lietuvos, kad kartu galėtume paliudyti, jog Vilnius garsus, gyvas, jaunas!“ – kviečia misterijos iniciatorės, oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.  

Žiūrovai išvys ne paprastą pasakojimą, o šou, kupiną šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų. Nemokamas renginys truks apie 20 minučių ir stebins įspūdingomis projekcijomis, įkvepiančiais pasirodymais ir užburiančia muzika. 

Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos šventė: pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją Palangos mieste, nuotrauka-1

Vilnius – nuo sapno iki realybės 

Lygiai vidurnaktį pasigirs miesto varpų dūžiai ir užkauks geležinis vilkas. Taip kadaise prasidėjo Gedimino sapnas, tapęs miesto įkūrimo idėja, pasklidusia po visą pasaulį. Ir tai išsipildė prieš 700 metų – laiškais, kurie skelbė apie tolerantišką ir visiems atvirą miestą, kviečiantį amatininkus ir pirklius iš visos Europos atvykti bei savo akimis pamatyti, kaip nuostabi idėja virto kūnu.  

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? Vienas iš misterijos kūrėjų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, kuris kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku ruošė istorinį pasakojimą, sako, kad atrinkti visiems žinomus ir Vilnių garsinančius istorijos akcentus nebuvo paprasta. „Norėjome išryškinti tiek istoriniu požiūriu svarbiausius, tiek įdomiausius, patraukliausius įvykius – tikimės, kad jie padarys didelį įspūdį žiūrovams“, – sako E. Jakilaitis. 

„Vilniaus sapnas“ susideda iš 16 epizodų. Viskas prasideda nuo Vilniaus įkūrimo ir garsiųjų Gedimino laiškų, o toliau istorija nukelia mus į Algirdo laikus, krikščionybės pradžią, Aušros vartus, Žygimanto Augusto ir Barboros istoriją, Vilniaus universiteto įkūrimą, didįjį gaisrą ir Vilniaus pakilimą iš pelenų, tampant baroko perlu, pirmąją konstituciją, Napoleono kariauną Vilniuje.  

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – tai ne tik istorija, bet ir iškiliausi jos žmonės, tarp kurių Adomas Mickevičius, M. K. Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Žinoma, tai ir šiandienos modernus Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas gyvenimo džiaugsmo ir kasdien besikeičiantis.   

Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos šventė: pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją Palangos mieste, nuotrauka-2

„Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai  

Miesto istorijos pasakojimas – tai šiuolaikinės architektūros, meno ir teatro reginys. „Vilniaus sapnas“ parodys, kaip Vilniaus vizija per tuos 700 metų keitėsi, tobulėjo ir iki šiol žengia pirmyn.  

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ sukūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius A. Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanos Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas. Istorijai gaivaus gūsio suteiks „Low Air“ šokėjai, kuriems choreografiją kūrė Paulius Tamolė. 

Pirmąjį reginį birželio 3-iąją išvys Palangos miesto gyventojai ir svečiai. Jūratės ir Kastyčio skvere bus sumontuotas daugiau kaip 40 metrų ilgio ekranas, įrengta platforma modernaus šokio šokėjams, scena orkestrui, o susirinkusius į misteriją stebins daugybė specialiųjų efektų.  

„Vilniaus sapno“ misterija taip pat bus rodoma Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. 

Vilniaus  jubiliejus bus minimas 2023 metų sausio 25 d.,  kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“. 

Daugiau apie programą skaitykite čia

Sostinės gimtadienis Lietuvos šventė „Vilniaus sapno“ misterija Palangos miestas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927