Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams

Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams

„Šiandien Palanga atveria naują istorijos puslapį – šį rytą Palanga pabunda ir keliasi jau be sovietinės ideologijos simbolių kūjo ir pjautuvo. Obeliskas su sovietine simbolika jau nebedisonuoja su mūsų bažnyčia, su greta esančiu paminklu generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui“ - socialiniame tinkle paskelbė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Obeliskas nukeltas!

Simboliška, jog Palangos centre jis buvo pastatytas 1952 metais, o visiems laikams iškeldintas 2022 – aisiais.

Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-1

Šį rytą obelisko ir postamento vietoje jau triūsia darbininkai. Iki vakaro visa aplinka bus preciziškai sutvarkyta – čia bus paklotos trinkelės bei užsodinta veja. O jau dabar čia įkurdinta pilko granito paminklinė lentelė su užrašu LIETUVIŲ kalba, pažyminčia, kad šioje vietoje palaidoti kariai, žuvę Antrojo pasaulinio karo metu.

Viskas padaryta teisiškai ir taip, kaip privalu elgtis gerbiant savo šalies įstatymus. Dėl obelisko vertingųjų savybių panaikinimo pirmiausia pasisakė vietos Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba. Atsižvelgdama į jos nuomonę, vakar Kultūros paveldo departamentas panaikino šio kūju ir pjautuvu „pasipuošusio“ paminklo vertingąsias savybes ir išbraukė iš valstybės saugomų kultūros vertybių registro.

Tuomet, kaip numatė balandžio 28 d. miesto Tarybos sprendimas, mes ėmėmės visų nukeldinimo darbų ir šį rytą juos užbaigėme.

Kaip jau minėjau anksčiau, mes nesame barbarai ir elgiamės taip, kad patys save gerbtume. Todėl atsižvelgiame į 1949 m. Ženevos konvenciją, numatančią, kad tokie kapai, kapinės ir kitos laidojimo vietos turi būti pažymėtos, duomenys apie palaidotus asmenis saugomi. Šią konvenciją ratifikavo ir Lietuva. Būtent todėl palaidojimo vieta paženklinta atminimo lenta ir tebelieka saugoma valstybės.

Mūsų valstybė ir mes nekovojame su kapavietėmis ir prieš daugiau kaip 70 metų žuvusiųjų kaulais. Vykdant aikštės rekonstrukciją, bus išsamiai ištirta, kas šioje vietoje yra po žeme, o tada jau bus sprendžiama dėl galimai tolimesnių veiksmų.

Noriu padėkoti mūsų bendruomenei už palaikymą ir tai, kad suprantate, kad viskam ateina savo laikas. Toks laikas atėjo dabar jau buvusiam obeliskui", - rašo Palangos meras.

Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-2 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-3 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-4 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-5 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-6 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-7 Palangoje nukeltas obeliskas sovietų kariams, nuotrauka-8
Palanga obeliskas sovietiniams kariams sovietinė simbolika
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,918