Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai

Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai

Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.

Šiuo metu kurorto paplūdimiuose budi 5 gelbėtojai, tačiau jų skaičius ženkliai ūgtels prasidėjus vasarai – birželio 1 d.

Šiais metais kurorte visi paplūdimiai naujai suskirstyti į penkis ir pavadinti Pajūrio regioninio parko, Palangos, Kunigiškių, Šventosios pietinis ir Šventosios šiaurinis. Šio aktyviojo sezono naujovė – numatyti po 300 metrų ruožai nudistų paplūdimiui Palangoje bei paplūdimiui, skirtam lankytis su augintiniais Šventojoje. Jie išdėstyti atitinkamai Pajūrio regioninio parko ir Šventosios pietiniame pliažuose.

Pajūryje padidintas ir gelbėjimo postų, taigi – ir pajūryje budinčių gelbėtojų skaičius. Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, šį aktyvųjį kurortinį sezoną paplūdimiuose bus įrengta 19 gelbėjimo postų, iš viso darbuosis apie 85 gelbėtojus, tarp jų - ir keturi pabėgėliai iš Ukrainos.

Aktyvųjį kurortinį sezoną gelbėtojai pasitinka apsirūpinę reikiama technika – gelbėtojai naudosis 7 visureigiais, 4 vandens motociklais, 2 dronais, kita įranga. Didžiąją jos dalį, besirūpindama atostogautojų saugumu, nupirko Palangos miesto savivaldybė.

Kaip ir kasmet, gelbėtojai sieks ne tik padėti į bėdą pakliuvusiems pramogautojams, bet ir užbėgti už akių galimoms nelaimėms, iš anksto užkertant joms kelią – didelis dėmesys bus skiriamas prevencijai.

Palangos bei Šventosios paplūdimiuose gelbėtojai budės iki rugsėjo 15 d.

Palangos centrinėje gelbėjimo stotis gelbėtojai Palanga Šventoji Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,92