Susijungę Palangos muziejai kvies sudėlioti istorijos mozaiką

Susijungę Palangos muziejai kvies sudėlioti istorijos mozaiką

Kviesdami švęsti Tarptautinę muziejų dieną keturi Palangos muziejai susijungia akcijai, kurios kulminacija taps nemokamas dalyvavimas išskirtinėse jų parengtose programose gegužės 18 d.

Pirmą kartą visi kurorto muziejai – Palangos gintaro muziejus, Jono Šliūpo muziejus, Antano Mončio namai-muziejus bei Palangos kurorto muziejus susitelkė bendram tikslui ir kvies lankytojus juos atrasti kaip visumą. Ne konkuruojant, o papildant vienas kitą, kiekvienas iš jų lankytojams paruošė keturias nemokamas programas apie Palangą. Nuo gegužės 11 d., miesto svečiai ir gyventojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Sudėliok Palangos istorijos mozaiką“. Apsilankę kiekviename muziejuje lankytojai specialiame žemėlapyje įklijuos lipduką. Per savaitę sudėlioję istorijos mozaiką – apsilankę visuose muziejuose – bus kviečiami dalyvauti muziejų dienai skirtuose šventiniuose renginiuose.

Jono Šliūpo muziejus pasakos istorijas apie tarpukario Palangą: apie tai, kokiais rūpesčiais gyveno Palangos gyventojai tarpukaryje, kokie buvo poilsiautojų įpročiai, mados ir pasilinksminimai, kokių pikantiškų istorijų jiems nutikdavo. Po ekskursijos svečiai bus kviečiami piknikui muziejaus kiemelyje, kur, skambant gyvai muzikai, vaišinsis arbata ar cikorijos kava.

Palangos gintaro muziejus kvies stabtelėti trijose ekskursijos stotelėse, kuriose bus atskleistos gintaro paslaptys, į jį naujai bus kviečiama į Karinos Kazlauskaitės provokuojančioje parodoje, o Mėlynajame salone bus galima pavartyti virtualų Tiškevičių šeimos ir rūmų istorijos albumą.

Antano Mončio namų-muziejaus lankytojai nuolatinėje ekspozicijoje galės pamatyti tai, ką A. Mončys kūrė, panaudodamas gintarą, o visus darbus su gintaru atradusieji mažieji lankytojai bus apdovanoti knyga "Antano Mončio kūrybos palikimas Palangoje". Muziejaus svečiams taip pat bus parodytas ukrainiečių režisieriaus Aleksandr Dirdovsky filmas „Allusion“.

Palangos kurorto muziejus pakvies lankytojus į pasivaikščiojimą „Anapilio paslaptys“ apie mistiškiausios pajūrio vilos ir jos savininkų gyvenimų istorijas, kurias iki šiol gaubia mistika, legendos ir šiurpūs pasakojimai, o ekskursijos dalyvius, žadama, lydės paslaptingas pakeleivis.

Gegužės 18d. nemokamų ekskursijų bilietas - žemėlapis su keturių muziejų lipdukais. Išsamesnė informacija – akcijos žemėlapyje.

Projektą iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė.

Tarptautinė muziejų diena Palangos muziejai akcija nemokamos programos Palangos gintaro muziejus Jono Šliūpo muziejus Antano Mončio namai-muziejus Palangos kurorto muziejus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922