Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ kol kas išlieka pavaldus Vidaus reikalų ministerijai (VRM), nors ji šios įstaigos teigė atsisakiusi. „Pušyno“ integravimas į pertvarkomą Klaipėdos ligoninių tinklą kol kas irgi nepradėtas.

„VRM priimtas sprendimas reabilitacijos centrą „Pušynas“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai nesikeičia. Sprendimo įgyvendinimo veiksmai prasidės po kelių mėnesių, siekiant šios įstaigos perdavimą sinchronizuoti su planais įgyvendinti gydymo įstaigų pertvarką“, – teigiama ministerijos atsakyme BNS. 

Pasak VRM, šiuo metu centre ir toliau teikiamos paslaugos pareigūnams.  

„Šiuo metu „Pušynas“ ir toliau dirba įprasta tvarka, teikia reabilitacijos paslaugas statutiniams pareigūnams“, – teigia VRM. 

Ketvirtadienį Ukrainoje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Ukrainos kolega Denysu Monastyrskiu aptarė ir per karą nukentėjusių teisėsaugos pareigūnų reabilitaciją Lietuvoje. Pasak ministrės, 200 Ukrainos pareigūnų galės būti priimti reabilitacijai, dalis jų – „Pušyne“.

„Pušyno“ direktorius Julius Tomas Žulkus sako kol kas jokių konkrečių planų dėl centro ateities nežinantis, tačiau sieja juos su Vyriausybės nutarimu, pagal kurį pertvarkomas Klaipėdos ligoninių tinklas, į kurį gali būti integruotas ir Palangos centras. 

„Pagal planą mūsų steigėjo teisės turėtų būti perduotos SAM. Konkretaus plano nematėme, orientuojamės pagal Vyriausybės nutarimą steigti Klaipėdos universiteto ligoninę. Kol kas dirbame taip, kaip dirbome ir pasikeitimų nematome“, – BNS sakė J. T. Žulkus.

SAM taip pat negalėjo atsakyti, kokiu pagrindu, prie kokis įstaigos ir kada bus prijungtas reabilitacijos centras. 

„Vyksta parengiamieji darbai, todėl sunku ką nors įvardinti“, – BNS sakė ministerijos Spaudos tarnybos specialistas Julijanas Gališanskis.

VRM pernai gruodžį pranešė atsisakanti penkių pavaldžių įstaigų, tarp jų – ir „Pušyno“, kurį planuota perduoti Turto bankui, tačiau tam Palangos savivaldybėje pasipriešinta baiminantis, jog centras, kuriame dirba apie 100 žmonių, gali būti likviduotas. 

Šių metų sausį  A. Bilotaitė informavo, jog su SAM sutarta dėl reabilitacijos centro integravimo į sveikatos apsaugos sistemą.

Žiniasklaidoje taip pat pasirodė pranešimų, kad tokiu atveju būtų galima privatizuoti valstybines žemes, į kurias pretenduoja A. Bilotaitės bendrapartietės Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės uošviai. 

Dėl to Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą, o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė netirti galimo ministrės viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.

Ministerija jai pavaldžias įstaigas ir jų funkcijas įvertino vykdydama Vyriausybės programą, kurioje buvo numatyta atlikti viešojo sektoriaus funkcijų peržiūrą. Vienas motyvų buvo tai, kad pareigūnai sudaro tik nedidelę dalį iš viso šių įstaigų klientų srauto.

Be „Pušyno“, VRM nusprendė atsisakyti penkių įstaigų savininko teisių: valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų, Bendrystės ir socialinių inovacijų centro ir reprezentacinio pučiamųjų orkestro.

Valdas Pryšmantas,

BNS

Palanga poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ Vidaus reikalų ministerija (VRM) Sveikatos apsaugos ministerija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,944