Žiūrovų pasiilgę Charkivo baleto artistai šeštadienį rengia pasirodymą Palangos koncertų salėje

Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras / Artūro Alensko nuotr.
Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras / Artūro Alensko nuotr.

Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 

Gastrolių turui į Lietuvą atvyko Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras. „Atvyko“ – skamba pakiliai, tačiau iš tiesų 220 artistų ir 30-ies jų vaikų kelionė iki mūsų šalies pakili nebuvo. 

„Su savimi pasiėmėme tik natas, dekoracijas ir scenos kostiumus. Kol juos krovėme į automobilį, Charkivo centre griaudėjo sprogimai, kliuvo ir namui, kuriame aš gyvenu. Vieną grupelę artistų paėmėme tiesiai po jų koncerto Charkivo metro stotyje. Traukiniui važiuojant dažnai girdėdavome sprogimų garsus, nesijautėme saugiai. O netoli Lvivo traukinys apskritai sustojo, nes dėl pažeistos elektros pastotės buvo nutrūkęs energijos tiekimas“, – liudijo Charkivo operos ir baleto teatro vyriausiasis režisierius Armenas Kaloyanas. 

Atitrūkti nuo bjaurios realybės 

Gastroles organizavusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT)  generalinis direktorius Jonas Sakalauskas pasakojo, kad jo vadovaujamo teatro trupė pradėjo nuo paramos rinkimo Ukrainos armijai. „Buvo laikas, kai galvojome, kaip apsaugoti Ukrainą fiziškai, bet dabar atėjo metas galvoti, kaip apsaugoti ją dvasiškai. Šiuo metu ten beveik nevyksta teatrų spektakliai, trupės nerepetuoja arba daro tai labai sudėtingomis sąlygomis, todėl klausimas, per kiek laiko Ukrainos kultūra sugebės atsistatyti pasibaigus karui. Labiausiai Ukrainoje nukentėjusio operos ir baleto teatro vadovui Olegui Orishchenko užsiminus, kad jų teatrui galbūt atsiras galimybė išvykti iš karo zonos ir rodyti spektaklius, mes, organizuodami šias gastroles, padarėme viską, kad palaikytume ukrainiečių teatro gyvybingumą“, – kalbėjo J. Sakalauskas. 

Labiausiai pasiilgo publikos

Dėkodamas lietuviams už šiltą priėmimą, Charkivo operos ir baleto teatro generalinis direktorius O. Orishchenko pasakojo, kad kartu su tėvais atvyko ir 30 įvairaus amžiaus teatro darbuotojų vaikų, išvežtų iš miesto, kuriame sprogsta bombos, gaudžia sirenos, kuriame dažnai tekdavo slėptis rūsiuose. „Šie vaikai palaužti, jiems reikia psichologinės pagalbos. Jau du mėnesius visi mūsų operos, baleto, orkestro artistai negalėjo užsiimti savo amatu. Organizuodami gastroles, kartu su LNOBT vadovais itin greitai atlikome tai, kas paprastai trunka metus. Atvykome čia su plačia programa, kurią pristatysime įvairiuose Lietuvos miestuose. Esame labai išsiilgę publikos“, – kalbėjo Charkivo teatro vadovas, kuris naktimis kartu su kitais miesto vyrais eidavo saugoti savojo miesto gatvių. Karo metu savo namų neteko jau maždaug pusė milijono, arba maždaug trečdalis Charkivo gyventojų. 

Šeštadienį 19 val. Palangos koncertų salėje matysime iškilmingą Charkivo operos ir baleto teatro baleto gala koncertą, kuriame spindės ryškiausių klasikinių ir modernių baletų fragmentai. Gros Charkivo operos ir baleto teatro simfoninis orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Dmytro Morozovo. 

Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr. Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras, Artūro Alensko nuotr.
Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras baletas gala koncertas Palangos koncertų salė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924