Du ypatingi debiutai „Undinėje“!

Opera „Undinė“. Olesios Kasabovos nuotr.
Opera „Undinė“. Olesios Kasabovos nuotr.

Balandžio 9-ąją Klaipėdos Žvejų rūmuose neseniai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatytoje Antoníno Dvořáko operoje „Undinė“ pirmą kartą dainuos solistai Jurgis Jarašius (Princas) ir Vilius Trakys (Medžioklis).

„Undinės“ istoriją scenoje taip pat pasakos Ona Kolobovaitė (Undinė), Kšištofas Bondarenko (Vandenis), Beata Ignatavičiūtė (Svetimšalė Princesė), Gabrielė Kuzmickaitė (Ragana), Emilia Janina Kozłowska, Dina Mataitienė, Indra Sofia Maria Nielsen (Laumės), Kęstutis Nevulis (Girininkas) ir Judita Butkytė (Virėjukas).  

Lengvabūdis Princas

Jurgis Jarašius.

J. Jarašius Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dainuos pirmą kartą. „Esu labai patenkintas ir laimingas, kad esu čia“, – sako jis. Solistas pasakoja, kad ruošdamas Princo vaidmenį turėjo įveikti nemažai vokalinių iššūkių: „Kadangi dainavimo yra nemažai, svarbiausias iššūkis buvo paskirstyti jėgas taip, kad galėčiau kuo geriau sudainuoti. Kitas iššūkis – prisitaikyti emociškai, nes susigyvenus su šiuo vaidmeniu tam tikrose dramatiškose vietose emocijos paimdavo viršų, o tada dainuoti tampa žymiai sudėtingiau. Tačiau pagrindinis darbas buvo mąstymas ir įsivaizdavimas koks Princas yra ir koks jo požiūris į jį įsukusius gyvenimo įvykius. Tai padėjo susitvarkyti su emocijomis ir savo balsu.“

Anot J. Jarašiaus, „Undinės“ istorija jam labai įdomi: „Ji mane paliečia, nes yra man labai artima. Vieno įdomiausio potyrio negalėčiau išskirti, bent kol kas. Bet dirbti su puikiu režisieriumi Gyčiu Padegimu, dirigentu Tomu Ambrozaičiu, talentingais dainininkais, statytojų komanda – man yra didelė likimo dovana ir visada liks atmintyje kaip malonus prisiminimas“.

Kuo išskirtinis operos herojus Princas? Pasak J. Jarašiaus, „Princas – žmogus, kuris greitai įsimyli, yra išlepintas, lengvabūdis. Galbūt jis toks dėl to, kad augo aplinkoje, kupinoje tuštybės ir vulgarumo. Todėl, manau, jis intuityviai ieško vidinės ramybės, kurią jam galėtų suteikti kitas žmogus, tikra meilė. Tyroji Undinė yra tai, ko jis ieško...“, – pasakoja solistas.

Baritonas Jurgis Jarašius yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos absolventas, pelnęs pirmąsias vietas tarptautiniuose konkursuose Madeiroje (Portugalija), Lonige (Italija), Kaune. Atlikėjas dainuoja Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. J.Jarašius koncertavo Pažaislio muzikos festivaliuose, „Didžiajame muzikų parade“, Tauragės vokalinės muzikos festivalyje, Kauno Maironio muziejuje, Kauno menininkų namuose bei kitur. Dainininkas yra gavęs LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką „Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose“. J. Jarašius meistriškumą ugdo padedamas vokalo meistrų iš Austrijos, Lenkijos, Italijos, tad puikiai atlieka tiek klasikinę, tiek šiuolaikinę muziką.

Medžiokliu taps ambicingas solistas

Vilius Trakys.

„Nedidelis, bet mano akimis reikšmingas personažas. Medžioklis – tarsi Princo sargas – stengiasi jį apsaugoti nuo blogų pasirinkimų, tačiau jam ne visada tai pavyksta. Ką norėjau pasakyti, supras tik pamatę operą „Undinė“, tad visų labai laukiame spektakliuose“, – sako Medžioklio vaidmeniu A. Dvořáko operoje debiutuosiantis V. Trakys.

Solistas kelią į didžiąją sceną skinasi savo žemaitišku užsispyrimu, darbštumu ir optimizmu. 2015 m. jis baigė muzikos pedagogikos bei klasikinio dainavimo studijų programas Klaipėdos universitete, o 2019 m. įgijo magistro kvalifikacinį laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. Tais pačiais metais laimėjo pirmą vietą XX Elzbietos Kardelienės dainininkų konkurse.

Nuo 2015 m. dirba Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choro artistu, o nuo 2021 m. – solistu. Svarbiausi vaidmenys KVMT: Sulpicijus (G. Donizetti „Pulko duktė“), Ponas (E. Balsio „Kelionė į Tilžę”), Krivis (G. Kuprevičiaus ,,Prūsai“), Bertranas (P. Čaikovskio „Jolanta”), Don Bazilijus (G. Rossini „Sevilijos Kirpėjas”), Komandoras (W. A. Mozarto „Don Žuanas”), Kareivis (G. Puccini „Bohema”), Vyras I (R. Leoncavallo „Pajacai”), Ubertas (G. B. Pergolesi „Tarnaitė ponia“), Vyras I (Z. Liepinio „Paryžiaus katedra), Perčikas (J. Bocko „Smuikininkas ant stogo”), Maiklas Džeksonas (A. Kučinsko „Žvaigždžių opera“) dainuoja teatralizuotame E. Balsio dainų koncerte „Aš – senas jūrininkas”.

Beata Ignatavičiūtė (Svetimšalė Princesė)., O.Kasabovos nuotr. Emilia Janina Kozłowska, Dina Mataitienė, Indra Sofia Maria Nielsen (Laumės),., O.Kasabovos nuotr. Gabrielė Kuzmickaitė (Ragana)., O.Kasabovos nuotr. Judita Butkyte (Virėjukas). Kęstutis Nevulis (Girininkas), O.Kasabovos nuotr. Ona Kolobovaitė (Undinė), Kšištofas Bondarenko (Vandenis)., Olesios Kasabovos nuotr.

KVMT inf.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatras opera Undinė Jurgis Jarašius Princas Vilius Trakys Medžioklis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,957