Pranašumo neišsaugoję Palangos „Kuršiai“ liko už pirmojo septyneto ribos

Mato Miltakio nuotr.

Savo darbą atlikęs Šakių „Vytis“ (14-12) priartėjo prie „7bet-NKL“ pirmojo septyneto.

Šakių klubas savo aikštėje 92:87 (17:27, 25:19, 20:20, 30:21) įveikė Palangos „Kuršius“ (11-14).

Eriko Kučiausko auklėtiniai bent laikinai aplenkė „Šilutę“ (13-12) ir rikiuojasi 7-oje pozicijoje. Jei šilutiškiai laimės paskutinę savo akistatą su „Mažeikiais“, „Vytis“ tenkinsis žemesniojo septyneto kovomis.

Šakių komandoje fantastiškai žaidęs A. Pukelis per 30 minučių pelnė 29 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 9/11 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, padarė klaidą, keturiskart prasižengė bei surinko 38 naudingumo balus.

Centras sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo šio „7bet-NKL“ sezono rungtynes.

„Šis sezonas klostosi ne taip, kaip norėtume. Būdavo taip, kad neištempdavome rungtynių, bet pastaruoju metu spaudžiame maksimumą iš savęs. Bandėme daryti tai, kas nuo mūsų priklauso“, – po susitikimo komentavo A. Pukelis.

„Vytis“ šiame mače puikiai metė dvitaškius – tikslą pasiekė 20 iš 29 metimų (69 proc.). Taip pat ekipa atliko 23 rezultatyvius perdavimus, kai „Kuršiai“ atliko daugiau nei dvigubai mažiau – 10.

Palangiškiai pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį (24:12), tačiau jau antrajame šeimininkai susigrąžino iniciatyvą (37:35). Po permainingos pirmos pusės „Kuršiams“ pavyko išlaikyti nedidelę persvarą (46:42).

Palangos ekipa pirmavo visą trečiąjį kėlinį, o ketvirtojo pradžioje turėjo ir 11 taškų pranašumą (76:65).

Kai labiausiai reikėjo, „Vytį“ tempė Marijus Užupis. Jis pelnė penkis taškus iš eilės, du pridėjo Paulius Semaška ir likus 4,5 minutės nugalėtojo klausimas toliau kybojo ore (75:78).

Prasidėjus priešpaskutinei minutei švieslentėje degė lygus rezultatas (84:84), tačiau „Vytį“ į priekį išvedė M. Užupio dvitaškis. Likus 53 sek. Aurelijus Pukelis pridėjo du taškus su pražanga ir šakiškiams pavyko išsikapanoti

Palangos ekipos gretose išsiskyrė Laurynas Mikalauskas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 18 taškų (7/10 dvit., 4/5 baudų), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 24 naudingumo balai.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 29 (4/6 dvit., 4/7 trit., 9/11 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 38 naud.), Marijus Užupis 13 (2/4 trit.), Gabrielius Čelka 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Paulius Semaška 11 (4/5 dvit.), Paulius Beliavičius (1/6 trit., 9 rez. perd.) ir Augustinas Mikštas (2/4 trit.) po 8.

„Kuršiai“: Ernestas Jaškus 21 (6/8 dvit., 6/6 baud.), Laurynas Mikalauskas 18 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Derekas Hanesas 16 (2/7 dvit., 3/3 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Karolis Sapiega 9 (11 atk. kam.), Rokas Jocys 8.