Paskelbti 2022 m. karo prievolininkų šaukiamųjų sąrašai: pasitikrinkite

Nuotr. Aut. srž.. sp. Ieva Budzeikaitė
Nuotr. Aut. srž.. sp. Ieva Budzeikaitė

Sausio 6 d., sudaryti 2022 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės yra nurodytas tikslus terminas iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Informacija, susijusi su šaukimo nurodymais bus atnaujinama kiekvieną savaitę, todėl svarbu, kad visi karo prievolininkai nuolat sektų informaciją, pateikiamą šaukiamųjų sąraše bei laiku vykdytų nurodymus, karo prievolininkai papildomai bus informuojami elektroniniu paštu bei telefonu.

Visa į sąrašą patekusiems karo prievolininkams aktuali informacija pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat karo prievolininkai galės sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 8 800 12340 arba parašę elektroninį laišką  www.karys.lt/bendraukime/musu-kontaktai/14. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Į sąrašus, kaip ir praėjusiais metais, buvo įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Patekę į šaukiamų atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (PPKT) karo prievolininkų sąrašą, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT), arba nenutraukus studijų pasirinkti – jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (3 metus) ir tokiu būdu atlikti PPKT, arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose (3 metus) ir tokiu būdu atlikti PPKT. Nepasirinkus nei vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas bus pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo). Pabaigę studijas – jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus: šių metų sąraše tokių asmenų jau yra.

Asmenys, kurie mokosi bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo įstaigose iki 21 m., ir toliau nebus kviečiami atlikti karo prievolės.

Paskelbti 2022 m. karo prievolininkų šaukiamųjų sąrašai: pasitikrinkite, nuotrauka-1

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2022 m. metinį šaukimo planą NPPKT kariai tarnybą atliks 18-oje kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Pirmieji 2022 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo pradžioje, paskutinieji – gruodžio viduryje. Gausiausiai karo prievolininkai užpildys dalinius balandžio ir gegužės bei rugpjūčio ir lapkričio mėnesiais, per kuriuos į įvairius dalinius atvyks per 3000 karių.

Pagal Karo prievolės įstatymą į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti NPPKT, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti NPPKT. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Paskelbti 2022 m. karo prievolininkų šaukiamųjų sąrašai: pasitikrinkite, nuotrauka-2

Gera žinia ir ta, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. didėja ir išmokos kariams. Gerai atlikę tarnybą NPPKT kariai, pasirinkę ją atlikti savo noru, iš viso galės gauti didesnę nei 3300 eurų išmoką. Tačiau nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojo ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 558 str. ir 560 str. pakeitimai, numatantys didesnę atsakomybę už karo prievolininko pareigų nevykdymą.

Raginame Lietuvos Respublikos piliečius pasiryžti ateiti ir atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiandien!

KPKT inf.

karo prievolininkai šaukiamųjų sąrašai karo prievolininkų sąrašai šauktiniai sąrašai išmokos kariams
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939