Savaitės MVP E. Jaškui padeda ir R. Seibutis: „Smagu gauti patarimų iš tokio lygio žaidėjo“

Nuotr.: G. Šiuparys
Nuotr.: G. Šiuparys

„7bet-NKL“ devintosios savaitės MVP tapo Palangos „Kuršių“ komandos gynėjas Ernestas Jaškus, kuris sužaidė geriausią karjeros savaitę.

Antrus metus Palangos klube rungtyniaujantis kaunietis per praėjusią savaitę pasiekė savo pelnytų taškų (25), pataikytų tritaškių (6) ir naudingumo balų rekordus (28).

E. Jaškus pokalbyje su nklyga.lt pasidalijo mintims apie kvietimą į Palangos komandą, Renaldo Seibučio patarimus ir savo banguojantį pasirodymą.

– Ernestai, ar galite trumpai nupasakoti, kada ir kaip gavote kvietimą iš „Kuršių“?

– Mano pirmasis krepšinio treneris Kęstutis Matulaitis sužinojęs, kad Palangoje vyks „Kuršių“ komandos peržiūra, man pasiūlė joje taip pat sudalyvauti. Nusprendžiau pabandyti savo laimę. Nors per peržiūrą viskas sekėsi, tačiau daug nesitikėjau. Jau kitą dieną po peržiūros gavau skambutį, kad jie mane norėtų matyti savo komandoje. Daug nesvarsčiau, kadangi tai buvo vienintelis pasiūlymas, kuris man leido kilti į aukštesnį lygį. Buvau labai laimingas gaudamas šį šansą iš Palangos ir juo pasinaudojau.

– Prie ko labiausiai reikėjo priprasti pakeitus lygą, komandą ir vietovę?

– Sunkiausia buvo priprasti prie krepšinio greičio ir fiziškumo. Visus sprendimus aikštelėje turėjau daryti greičiau nei buvau pripratęs žaidžiant RKL. Taip pat buvo sunku atrasti savo vaidmenį komandoje, teko viską užsitarnauti iš naujo.

– Šiame sezone gaunate daugiau minučių aikštelėje. Kaip manote, kiek jums pavyko patobulėti nuo praėjusio sezono?

– Pačiam sunku pasakyti, tačiau vasarą sportavau ir stengiausi sustiprinti savo silpnąsias vietas, manau, jog tai man padėjo tapti geresniu žaidėju. Praėjusiais metais man tai buvo pirmas sezonas NKL, tai buvo nauja komanda, atmosfera ir vieta. Užtruko, kol prisitaikiau prie lygos. Kartais rungtynių metu aikštelėje jausdavausi sutrikęs, o šiame sezone aš savimi labiau pasitikiu ir suprantu, kad galiu žaisti šioje lygoje.

– Ko treneris Povilas Šakinis iš jūsų dabar labiausiai reikalauja?

– Treneris nori, kad aš rungtynėse geriau kontroliuočiau komandą ir sustyguočiau puolimą. Man iki šio sezono niekada nebuvo tekę tiek daug žaisti įžaidėjo pozicijoje, todėl stengiuosi prisitaikyti prie naujos pozicijos bei išpildyti trenerio reikalavimus kiek įmanoma geriau.

– Kodėl praėjusi savaitė jums buvo tokia sėkminga?

– Prasidėjus šioms rungtynėms mano pirmi metimai sukrito, atsirado daugiau pasitikėjimo ir dažniau ėmiausi iniciatyvos į savo rankas. Komanda ir treneris mane toliau skatino mesti, o metimai įkrito.

NKL Palangos „Kuršiai“ krepšinis Palangos krepšinis Ernestas Jaškus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,956