Lyderio mentalitetas: lemiamu metu įsiplieskęs D. Hanesas ištempė „Kuršius“ į pergalę

Mato Miltakio nuotr.

Sunkią pergalę „7bet-NKL“ savaitės rungtynėse iškovojo Palangos „Kuršiai“ (6-10).

Povilo Šakinio auklėtiniai namie 76:67 (18:18, 16:16, 20:11, 22:22) palaužė „Kretingos“ (5-11) krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo itin nervingai bei atkakliai. Tiek „Kuršiams“, tiek „Kretingai“ nepavyko užbaigti atakų pirmuoju metimu. Antrajame ketvirtyje kretingiškiai susikrovė trapų 4 taškų pranašumą (24:20), tačiau Palangos klubą į priekį timptelėjo po krepšiais dominavęs Laurynas Mikalauskas.

36-erių veteranas per pirmuosius du kėlinius pelnė 10 taškų, atkovojo 6 kamuolius, o jo vedami „Kuršiai“ iki pertraukos išlygino rezultatą (34:34).

Trečiojo ketvirčio pradžioje po Haroldo Saprykino tolimo šūvio rezultatas buvo lygus – 40:40, tačiau „Kuršių“ ekipoje X faktoriumi tapo dar vienas komandos veteranas – Vidmantas Užkuraitis.

Gynėjas per trumpą atkarpą surinko 7 taškus, o spurtas 15:5 prieš lemiamas 10 minučių sukrovė palangiškiams 9 taškų pranašumą (54:45).

Tačiau svečiai nepasidavė – Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai atsakė spurtu 10:0, o Eimantas Žilius, likus 6 minutėms, tolimu šūviu persvėrė rezultatą (58:57).

Tuomet iniciatyvos ėmėsi „Kuršių“ lyderis Derekas Hanesas, kuris inicijavo atkarpą 10:2, o po pastarojo dvitaškio likus 2 minutėms šeimininkų persvara pasiekė 8 taškus (68:60).

„Kretinga“ į šturmą nebepakilo ir turėjo taikstytis su pralaimėjimu.

Per lemiamą 5 minučių atkarpą D. Hanesas pelnė 10 taškų. Iš viso amerikietis per 27 minutes surinko 17 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit., 5/8 baud.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Palangos ekipos gretose taip pat iš kitų išsiskyrė L. Mikalauskas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 16 taškų (7/12 dvit., 2/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 24 naudingumo balai.

Kretingiškiams Eimantas Žilius per 29 minutes pelnė 15 taškų (4/7 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

„Kretinga“: Eimantas Žilius 15 (4/7 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Haroldas Saprykinas 12 (4/7 trit.), Rytis Zabita (5/6 dvit., 9 atk. kam.) ir Rokas Šimkevičius (2/4 trit.) po 10, Edgaras Preibys 7.

„Kuršiai“: Derekas Hanesas 17 (2/4 trit., 5/8 baud., 5 rez. perd.), Laurynas Mikalauskas 16 (7/12 dvit., 8 atk. kam.), Herkus Kumpys 13 (5/10 dvit., 8 atk. kam.), Karolis Sapiega 10 (2/3 trit.), Tadas Budrys (5 atk. kam.) ir Vidmantas Užkuraitis po 7.