Ministrė Jurgita Šiugždinienė po vizito į Palangą: „Žinote, kai baigsiu visus darbus, visai norėčiau gyventi Palangoje“

Ministrė Jurgita Šiugždinienė po vizito į Palangą: „Žinote, kai baigsiu visus darbus, visai norėčiau gyventi Palangoje“

Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

„Labai viltingai nuteikė apsilankymas Palangoje, kur švietimo reikalus aptarėme su savivaldybės meru Šarūnu Vaitkumi, kitais vadovais, mokyklų direktoriais bei mokytojais,“ – savo Facebook paskyroje po vizito parašė J. Šiugždinienė.

„Mokinių pasiekimai šioje savivaldybėje labai geri. Palangiškių pasiekimai beveik visose srityse yra aukščiau Lietuvos vidurkio. Praėjusiais mokslo metais iš 98 abiturientų tik 6 laikė mažiau nei 3 egzaminus. Palangos senoji gimnazija pagal egzaminų rezultatus apskritai tarp lyderių visoje šalyje,“ – stebisi ministrė.

Anot jos, Palangai nekyla jokių rūpesčių dėl mokyklų tinklo stiprinimo, nes šie klausimai jau seniai išspręsti. 

„Mieste jungtinių klasių nėra jau nuo 2008 metų. Man visada kyla klausimas: kodėl vienos savivaldybės yra išsprendusios šiuos rūpesčius ir gali džiaugtis geriausiais rezultatais, o kitose penktokai ir septintokai vis dar sėdi vienoje klasėje?“ – retoriškai klausia ministrė.

„Dėmesio vaikams Palangos savivaldybėje – tikrai daug. Visi vaikai sporto mokyklose sportuoja nemokamai, moka simbolinį mokestį už ugdymą meno mokykloje. Palangos baseinas atviras mokiniams, čia mokosi plaukti 2-4 klasių mokiniai, plaukimo pamokų turi ir vyresnieji. Pasak mero, Palanga – jūrinė savivaldybė ir visi vaikai privalo mokėti plaukti. Savivaldybė pati valdo baseiną, jis išlaikomas iš papildomai teikiamų paslaugų gyventojams. O miestas net prisiviliojo iš Panevėžio dvi patyrusias plaukimo treneres,“ – pastebi ministrė J. Šiugždinienė.

„Išgirdau, kad per trejus metus Palangoje tūkstančiu padaugėjo gyventojų. Pozityvūs pokyčiai yra tiesiogiai susiję su motyvuotais ir energingais miesto vadovais. Žmonės yra esmė. Žinote, kai baigsiu visus darbus, visai norėčiau gyventi Palangoje, kuri labai išgražėjusi, o šalia, jūra, parkai, muziejai ir ramybė devynis mėnesius per metus,“ – žavisi ministrė Palanga.

Palanga vizitas švietimo mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933