Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės

Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės

Aiškėja, kaip turėtų atrodyti Šventosios švyturys, pritaikytas ir turizmui – ką būtina atlikti, kad švyturys, pastatytas dar 1957 m., tarnautų ne tik kaip navigacinis objektas, bet ir kaip vienas iš turistų traukos centrų, ketvirtadienį aptarė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, pavaduotoja Violeta Staskonienė, atsakingi Savivaldybės administracijos specialistai bei žinomas švyturių tyrinėtojas, farologas Aidas Jurkštas.

Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės, nuotrauka-1

Pasitarimo metu apsispręsta, jog atliekant kapitalinį švyturio remontą, išlaikant pagrindinę švyturio funkciją bei pritaikant jį ir turizmui, būtina įrengti stiklinį liftą, dabartines kopėčias pakeisti sraigtiniais laiptais, pertvarkyti ir viršutinėje švyturio dalyje esančią keturkampę uždarą dalį – čia vertėtų  įrengti apvalios formos patalpą, kurioje ne tik būtų galima rengti edukacijas, bet ir, net esant prastam orui – grožėtis iš 40 metrų aukščio atsiveriančiais Šventosios, jos apylinkių ir jūros vaizdais. Aukščiau esančią apžvalgos aikštelę reikėtų praplėsti, o švyturį iš rytinės pusės papuošti Šventosios herbu.

Švyturių tyrinėtojas, farologas Aidas Jurkštas
Švyturių tyrinėtojas, farologas Aidas Jurkštas

Taip pat planuojama sutvarkyti ir švyturio aplinką, įrengti patogų privažiavimą, automobilių stovėjimo aikštelę. Švyturio teritorijoje esančias technines patalpas būtų galima pertvarkyti bei čia įrengti Švyturių muziejų.

Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės, nuotrauka-3

Kokia šiuo metu yra švyturio būklė, ką  ir kaip galima keisti švyturyje, kokie galimi maksimalūs konstrukcijų bei įrenginių svoriai – į šiuos klausimus atsakys ekspertizė. Tuomet bus rengiamas Švyturio kapitalinio remonto bei pritaikymo turizmui techninis projektas. Jį planuojama parengti kitąmet.

Šventosios švyturys turizmas navigacinis objektas turistų traukos centras Švyturių muziejus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939